XX niedziela zwykła

1. We wtorek wyruszy transport kompletnych wyprawek szkolnych dla polskich dzieci zamieszkałych na Wileńszczyźnie. W sumie zostanie zawiezionych 120 plecaków wypełnionych przyborami szkolnymi. Dziękujemy tym wszystkim, którzy aktywnie zaangażowali się w trud wypełnienia tornistrów przyborami szkolnymi i tym, którzy przygotowywali transport na Litwę.
2. We wtorek, 22 sierpnia, zapraszamy na kolejne nabożeństwo do św. Rity – patronki spraw trudnych i beznadziejnych. O godz. 19.00 będzie odprawiona Msza święta z okolicznościowym kazaniem, w czasie której zostaną poświęcone róże, a po Eucharystii modlitwy skierowane do św. Rity. Róże będzie można nabyć przed Mszą świętą o godz. 19.00. Kancelaria tego dnia będzie czynna od 20.00 do 20.30.
3. W piątek o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza święta wypominkowa za naszych bliskich zmarłych. Msza święta o godz. 18.00 tego dnia będzie Mszą świętą ślubną.
4. W sobotę, 26 sierpnia obchodzić będziemy uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Zapraszamy na Msze święte o godz. 18.00 i 19.00.
5. 30 sierpnia organizujemy autokarową pielgrzymkę do sanktuarium Krzyża świętego na Świętym Krzyżu, do opactwa cystersów w Wąchocku oraz sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie. Koszt wyjazdu wraz z obiadem ok 100 zł. Wyjazd o godz. 6.30. Powrót około godz. 20.00. Zapisy do przyszłej niedzieli.
6. W piątek i sobotę na górnym parkingu będzie można złożyć elektrośmieci – zużyte telewizory, drukarki, radia, lodówki, pralki itp. Będzie ustawiona specjalna przyczepa do której będzie można złożyć niepotrzebne, zużyte sprzęty elektryczne i elektroniczne.
7. 4 września, w poniedziałek, w parafii św. Jana Kantego w Legionowie odbędzie się spotkanie Rodziny Radia Maryja. Będzie Radio Maryja i Telewizja Trwam. Początek o godz. 16.30, o godz. 18.20 uroczysta Msza święta. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
8. Dzisiaj i za tydzień o godz. 20.00 odbędzie się w naszym kościele koncert organowy w wykonaniu naszej organistki – Pani Doroty Bonisławskiej. Będzie można usłyszeć wiele utworów dawnych mistrzów muzyki poważnej oraz współczesnych kompozytorów. Serdecznie zapraszamy.