Duszpasterze

Ks. Prałat Tomasz Chciałowski – proboszcz

Urodził się 7 marca 1968 r. w Garwolinie (parafia Przemienienia Pańskiego w Garwolinie, diecezja Siedlecka). Imieniny obchodzi 7 marca. Magister teologii w zakresie historii Kościoła, który uzyskał na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie. Święcenia kapłańskie otrzymał 28 maja 1992 r. z rąk Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Kazimierza Romaniuka. Pełnił obowiązki wikariusza w parafiach w Wieliszewie, Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Warszawie i Matki Bożej Zwycięskiej w Warszawie – Rembertowie. Od 2003 do 2006 roku pracował w parafii św. Trójcy w Kobyłce. W roku 2006 został mianowany proboszczem Parafii Matki Bożej Fatimskiej w Legionowie, a w roku 2008 Prezesem działającego przy naszej Parafii Legionowskiego Stowarzyszenia „Amicus” prowadzącego m.in. Warsztat Terapii Zajęciowej św. Rity, który zapewnia osobom niepełnosprawnym rehabilitację społeczną i zawodową.

 

Ks. Piotr Domański – wikariusz

piotr-domanskiUrodził się 25 października 1991r. Pochodzi z Siennicy, parafia św. Stanisława, Biskupa i Męczennika (diecezja warszawsko – praska). Magister Liturgiki na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie. Otrzymał dyspensę ordynariusza od wymaganego prawem wieku do święceń kapłańskich, które otrzymał 4 czerwca 2016 r. z rąk Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Henryka Hosera SAC. Dnia 26 sierpnia 2016 roku został skierowany do posługi w naszej Parafii. Pełni także funkcję nauczyciela religii w Zespole Szkół w Legionowie. Od 1 października 2017 roku skierowany na studia doktoranckie z zakresu teologii dogmatycznej – pozytywnej (pneumatologia).


W Parafii posługiwali:


Proboszczowie Parafii:
ks. Krzysztof Gołaś – od 21.09.1997 do 08.07.2006
ks. Tomasz Chciałowski – od 08.07.2006 – obecnie

Wikariusze Parafii:
ks. Marek Nowak – od 08.11.2011 do 01.09.2013
ks. Krystian Czerski – od 01.09.2013 do 26.08.2016
ks. Piotr Domański – od 26.08.2016 – obecnie