III Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 16 Ogólnopolski Tydzień Biblijny, któremu w tym roku towarzyszy motto: „Powołani do Wspólnoty – Komunii z Bogiem i bliźnim w Kościele”. Obchód tygodnia rozpoczyna 7 Narodowe Czytanie Pisma Świętego, odbywające się pod hasłem: „Trwali w nauce Apostołów i we wspólnocie”. Zachęcamy do codziennej lektury Słowa Bożego.
2. W dniu dzisiejszym o godz. 18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta w intencji ofiar mordu katyńskiego 1940 roku, a po Eucharystii nastąpi złożenie wieńców pod pomnikiem katyńskim obok kościoła. Pomnik upamiętnia żołnierzy, policjantów i kolejarzy, którzy zginęli w tamtym czasie w Katyniu, Charkowie, Miednoje a związanych z naszym miastem. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość.
3. Jeszcze dzisiaj o godz. 10.25 odbędzie się katecheza dla dzieci klas III szkoły podstawowej przed I Komunią świętą.
4. Jutro w budynku Centrum Wsparcia Fizycznego będzie można skorzystać z darmowych porad psychologa w godz. 18.00-20.00.
5. 19 kwietnia zapraszamy na kolejne nabożeństwo do św. Józefa patrona małżeństw i rodzin. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta i bezpośrednio po niej modlitwy do św. Józefa.
6. W sobotę o godz. 10.00 grupa I dzieci przygotowujących się do uroczystości I Komunii świętej, odbędzie rozmowę z księdzem przed uroczystością. Zapraszamy dzieci z rodzicami, bądź z jednym rodzicem na spotkanie, na które należy przynieść:
- podręcznik z zaliczeniami modlitw
- indeks z naklejkami uczestnictwa we Mszach świętych niedzielnych
- zeszyt z potwierdzeniem obecności na katechezie w kościele
- wyklejanki – obrazki z nabożeństw październikowych, Rorat, Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali
7. Również w sobotę, po Mszy świętej o godz. 18.00, odbędzie się w kościele specjalny koncert pieśni maryjnych w wykonaniu znanych artystów, w połączeniu z naszą scholą Fatima Canta. Będzie to niebywała okazja uczestniczenia w duchowym wydarzeniu kulturalnym, który wprowadzi nas w atmosferę maryjnego miesiąca jakim jest maj, a w nim uroczystość Matki Bożej Królowej Polski i początek nabożeństw fatimskich.
8. W sobotę w godz. 10.00-14.00 zapraszamy do budynku Klubu Seniora na kolejne warsztaty kulinarne. W tym tygodniu będą wykonywane kolejne przepisy. Obok uczenia się kunsztu ciastkarskiego będą konkursy i wiele ciekawostek kulinarnych. Zapraszamy całe rodziny do konstruktywnego i twórczego spędzenia razem sobotniego czasu.
9. Za tydzień w niedzielę odbędą się następujące spotkania:
- o godz. 10.25 dla dzieci klas IV przed rocznicą Komunii świętej
- o godz. 17.00 dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania
- godz. 19.00 dla narzeczonych w ramach kursu przedmałżeńskiego
10. W przyszłą niedzielę o godz. 15.30 w Muzeum Historycznym na Piaskach odbędzie się spotkanie z dr Adamem Kaczyńskim i dr Arturem Bojarskim na temat przemysłu legionowskiego – o rzeczach wytwarzanych w Legionowie dawniej i dzisiaj. Wstęp wolny.
11. Również za tydzień o godz. 16.15 w salce pod zakrystią odbędzie się spotkanie dla osób, które na przełomie września i października udają się na pielgrzymkę do Gruzji i Armenii.
12. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 18.00 zapraszamy na modlitewne uwielbienie i adorację Najświętszego Sakramentu. Czuwanie przygotowuje wspólnota Odnowa w Duchu Świętym. Po uwielbieniu będzie możliwość skorzystania z posługi modlitwy wstawienniczej.
13. W środę 8 maja organizujemy autokarową pielgrzymkę szlakiem historii Polski do Malborka, na pole Grunwaldzkie. W czasie wyjazdu będzie możliwość zwiedzenia zamku krzyżackiego w Malborku z przewodnikiem z poznaniem historii tamtej epoki, jak również wspólny obiad Zapisy i bliższe informacje w zakrystii.
14. Od prawie 2 lat działa w parafii punkt rehabilitacyjny i fizykoterapeutyczny. Można w nim skorzystać z masażu leczniczego, ćwiczeń usprawniających, pola magnetycznego, bioprądów, lampy soluks, laseru, fali uderzeniowej a od maja z zabiegów krioterapeutycznych i wielu jeszcze innych przydatnych prozdrowotnych zabiegów. Nie trzeba mieć żadnych skierowań. Obsługą zajmują się wykwalifikowani fizykoterapeuci. Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 15.30-18.00. Stosowne ulotki znajdują się na stolikach za ławkami.
15. W przyszłą niedzielę na Mszach świętych będziemy wyrażać naszą wdzięczność i składać najserdeczniejsze życzenia księdzu Markowi z racji przypadających 25 kwietnia jego imienin. Zapraszamy grupy parafialne i pojedyncze osoby do okazania sympatii ks. Markowi.
16. W piątek 12 kwietnia zmarł ks. prał. Witold Och, długoletni proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Legionowie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dwóch etapach:
- we wtorek o godz. 19.00 – Msza święta pogrzebowa dla dekanatu legionowskiego i tych, którzy nie będą mogli wziąć udziału w pogrzebie w środę w ciągu dnia
- w środę o godz. 12.00 – główne ceremonie pogrzebowe z udziałem ks. Biskupa i odprowadzeniem trumny z ciałem księdza prałata na cmentarz legionowski do kwatery kapłańskiej.
Polecamy ś.p. księdza prałata Witolda Ocha naszej modlitwie i liczymy, że spotkamy się w parafii Miłosierdzia Bożego na Mszach świętych w intencji zmarłego.