XIV niedziela zwykła

1. W najbliższym tygodniu możemy skorzystać z darmowych porad psychologa i prawnika. Psycholog będzie udzielał porad w poniedziałek w godz. 18.00-20.00 a prawnik we wtorek w godz. 17.00-19.00. Porady odbywają się w budynku Centrum Wsparcia Fizycznego.
2. Od poniedziałku do piątku w godz. 15.30-18.00 jest możliwość skorzystania z zabiegów rehabilitacji i fizykoterapii. W ramach rehabilitacji są dostępne zabiegi elektroterapii (jonoforyczne, galwanizacje, interferencje, stymulacje mięśni, zabiegi diadynamiczne, Traberta, Kotza, tens), ultradźwięki, pole magnetyczne, drenaż limfatyczny, sala do ćwiczeń usprawniających i terapia manualna. Stosowne ulotki są umieszczone na stolikach za ławkami.
3. Możemy w razie potrzeby skorzystać z wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego we wtorki w godz. 12.00-14.00 i we czwartki w godz. 14.00-18.00.
4. W czwartek, 13 lipca o godz. 7.30 zostanie odprawiona Msza święta w intencji firm działających na naszym legionowskim rynku, w intencji właścicieli, pracowników i ich rodzin, oddając ich w opiekę Matki Bożej Fatimskiej, a o godz. 09.00 osoby niepełnosprawne i seniorzy pragną oddać swoją przyszłość Pani Fatimskiej.
5. Tego samego dnia, 13 lipca , zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie. O godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza święta z okolicznościowym kazaniem, a następnie wyruszymy z procesją fatimską , podczas której modlić się będziemy na różańcu polecając Matce Bożej wszystkie nasze sprawy.
6. W przyszłą niedzielę, 16 lipca, podczas Mszy świętej o godz. 9.00 odbędzie się obrzęd nałożenia szkaplerza na osoby chętne podążać drogą Matki Bożej z Góry Karmel. Deklaracje wyrażające chęć nałożenia szkaplerza są wyłożone na stolikach. Należy je podpisać w czasie Mszy świętej i i złożyć na ołtarzu. Również wyłożone są przywileje i obowiązki noszących Szkaplerz. Oto one:

Przywileje noszących szkaplerz
- Kto umrze odziany Szkaplerzem świętym nie zostanie potępiony.
- Noszący(a) Szkaplerz jako czciciel(ka) Matki Bożej zapewnia sobie Jej opiekę co do duszy i ciała w tym życiu i szczególną pomoc w godzinie śmierci.
- Każdy(a), kto pobożnie nosi Szkaplerz święty i zachowuje czystość według stanu, zostanie wyprowadzony(a) z czyśćca osobiście przez Matkę Bożą w pierwsza sobotę po swej śmierci.
- Ci, którzy należą do Bractwa Szkaplerznego są duchowo złączeni z zakonem Karmelitańskim i maja udział w jego duchowych dobrach za życia i po śmierci, a więc we Mszach świętych, Komuniach świętych, umartwieniach, modlitwach, postach itp.

Obowiązki noszących Szkaplerz
- Naśladować cnoty Matki Najświętszej i szerzyć Jej cześć.
- Dniem i nocą nosić na sobie Szkaplerz.
- Odmawiać codziennie modlitwę naznaczoną w dniu przyjęcia do Szkaplerza (zazwyczaj Pod Twoją Obronę).
- Czynić dobrze bliźnim.

Praktyki zalecane noszącym Szkaplerz Święty
- Przynajmniej raz w miesiącu, jeżeli pozwolą na to warunki, oraz w święta Matki Bożej przystępować do spowiedzi i Komunii świętej.
- Nawiedzać często kościół i przynajmniej przez kilka minut modlić się do Matki Bożej.
- Od czasu do czasu z miłości do Matki Bożej wyrzec się czegoś dozwolonego (drobne umartwienie).
7. W gablocie umieszczone są inne ogłoszenia, z którymi warto się zapoznać.
8. Dziękujemy za prace przy kościele. Dziękujemy za zamiatanie, koszenie, grabienie. Dziękujemy tym, którzy przez dbałość o estetykę terenu, wyrażają swoją wiarę i miłość do Boga.