II Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj z racji I Niedzieli miesiąca po Mszy świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji do godz. 17.45
2. Również dzisiaj o godz. 16.00 w salce pod zakrystią spotkanie dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
3. Przed kościołem w dniu dzisiejszym Warsztat Terapii Zajęciowej św. Rity, który opiekuje się 38 osobami niepełnosprawnymi zaprasza nas na kiermasz wyrobów wytwarzanych przez swych podopiecznych. Również przed kościołem bielanki, ministranci i schola zachęcają nas do kupna własnoręcznie wykonanych ozdób świątecznych.
4. W Adwencie zapraszamy do udziału w Roratach:
- poniedziałek, środa i piątek o godz. 6.45
- wtorek, czwartek i sobota o godz. 18.00
Zapraszamy zwłaszcza dzieci komunijne i młodzież przed sakramentem bierzmowania.
5. W środę 8 grudnia obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy na Msze święte o godz. 6.45, 17.00, 18.00 a zwłaszcza na godz. 12.00 na Godzinę Łaski. Będziemy wtedy uczestniczyć we Mszy świętej i modlitwie różańcowej, zatapiając się w obietnice, które są przypisane tej szczególnej godzinie.
6. W piątek,sobotę i niedzielę w Biedronce i Kauflandzie na Piaskach będzie zbierana żywność o przedłużonym terminie przydatności: mąka, makaron, cukier, puszki, herbata, olej, słodycze, kawa z myślą o uboższej części mieszkańców naszego miasta oraz o naszych rodakach zamieszkałych na Litwie. Robiąc zakupy prosimy o zakupienie jednego dwóch artykułów więcej i przekazanie ich wolontariuszom stojącym za kasami. Za ławkami jest skarbona do której możemy wrzucać swoje ofiary na zakup tych artykułów jeśli nie możemy ich sami zakupić oraz na paczki świąteczne dla polskich dzieci z Kowalczuk, Turmont i Jałówki na Litwie. Obiecaliśmy dostarczyć w tamte rejony 120 paczek od św. Mikołaja z Polski.
7. Na środę na godz. 18.45 do kościoła zapraszamy tych, którzy jako wolontariusze chcą się włączyć w akcję zbierania żywności.
8. W ubiegłą środę zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. W najbliższych dniach przedstawiciele parafii będą te opłatki roznosić po naszych domach i mieszkaniach. Ofiary za opłatki zostaną przeznaczone na dalsze prace inwestycyjne w parafii. Opłatki możemy zakupić również już dzisiaj przed kościołem.
9. W przyszłą niedzielę gościć będziemy zaprzyjaźniony Warsztat Terapii Zajęciowej z Kisielan koło Siedlec, który zaprezentuje dorobek twórczy swoich podopiecznych – osób niepełnosprawnych.
10. W przyszłą niedzielę o godz. 10.25 odbędzie się katecheza dla dzieci klas III szkoły podstawowej przed uroczystością I Komunii świętej.
11. Rekolekcje adwentowe odbędą się tradycyjnie w czwartek, piątek i sobotę przed IV niedzielą adwentu czyli 16, 17 i 18 grudnia. Poprowadzi je ks. Paweł Rosa – misjonarz pracujący obecnie na Ukrainie. Tak sobie zarezerwujmy czas by wziąć w nich udział. Program jak co roku ten sam: Msze święte z naukami o godz. 9.00, 16.30 dla dzieci, 18.00 i 19.45.
12. Ponad 3 tygodnie temu pobraliśmy z kościoła ankiety dotyczące Synodu o synodalności. Prosimy je wypełnić i do Świąt dostarczyć do kościoła. Kto jeszcze pragnąłby włączyć się w dzieło synodalne i wypełnić ankietę, prosimy ją pobrać ze stolika znajdującego się za ławkami pod chórem albo ze strony naszej diecezji https://diecezja.waw.pl/7753.
13. Na poniedziałek 6 grudnia w dniu św. Mikołaja zapowiedział się niezwykły gość na Mszy świętej roratniej o godz. 6.45. Dla grzecznych, zwłaszcza dzieci, obiecał przynieść drobne podarunki. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy.
14. Jutro, w poniedziałek, w godz. 17.00-19.00 nieodpłatnie będzie przyjmował psycholog.