19 Niedziela Zwykła

 1. Wczoraj w godzinach popołudniowych grupa dzieci wraz z opiekunami wróciła z tygodniowego wypoczynku na Suwalszczyźnie. Dzieciom dziękujemy za wzorową postawę, a opiekunom za trud opieki nad całą grupą.
 2. Dziś rusza akcja „Weź plecak, daj wyprawkę”. Na podeście scholi są wystawione plecaki, które należy zabrać do domu i wypełnić przyborami szkolnymi (zeszytami, blokami, kredkami, mazakami, piórnikami) i do przyszłej niedzieli przynieść do kościoła. Tak jak w ubiegłych latach kompletne wyprawki szkolne trafią do biedniejszych dzieci z polskich rodzin zamieszkałych w Jałówce, Kowalczukach i Turmontach na Litwie. Co roku dostarczaliśmy tam 200 pełnych wyprawek szkolnych. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji niesienia uśmiechu dzieciom i rodzinom naszych rodaków na terenie Litwy.
 3. Dzisiaj pod kościołem do puszek są zbierane ofiary na rzecz poszkodowanych rodzin, które ucierpiały w ostatnim czasie przez kataklizmy przetaczające się nad Polską. Zachęcamy do wsparcia potrzebujących i danie im nadziej, że nadal są ludzie myślący o nich.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek: święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i Męczennicy
  • we wtorek: św. Wawrzyńca
  • w środę: św. Klary
  • w sobotę: św. Maksymiliana Marii Kolbego
 5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Nasze oczy kierujemy ku Jasnej Górze i pielgrzymów którzy co roku udają się w pieszym pielgrzymowaniu do tronu Naszej Matki. Na każdej Mszy Św. obrzęd poświęcenia ziół i kwiatów.
 6. 15 sierpnia to również dzień Wojska Polskiego i kolejna rocznica, 101 Cudu nad Wisłą. Dziękujemy Bogu za wolność, za Ojczyznę. Brońmy i dbajmy o naszą Ojczyznę.
 7. Za tydzień spod kościoła Garnizonowego wyrusza rajd rowerowy do Ossowa, na miejsce Bitwy Warszawskiej 1920 r. Zbiórka chętnych uczestników rajdu 15.08.2021 r. o godz. 7:00 przed kościołem św. Józefa Oblubieńca NMP. Planowany powrót ok. 18:00. Więcej informacji w gablocie parafialnej.
 8. Bardzo serdecznie dziękujemy sobotnie prace porządkowe – za zamiatanie, koszenie, grabienie itp. Pracy było jak zwykle bardzo wiele. Tym mocniej dziękujemy tym, którym na sercu leży estetyka naszego terenu.
 9. We wtorek 10 sierpnia w godz. 17:00 - 19:00 nieodpłatnie będzie przyjmował prawnik.
 10. W piątek o godz. 7:30 Msza św. w intencji firm działających na naszym legionowskim rynku.
 11. W piątek na godz. 19:00 zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie.