Zesłanie Ducha Świętego

 1. Dzisiejszą Niedzielą kończymy okres wielkanocny. W tym czasie byliśmy zobowiązani przystąpić do Spowiedzi i Komunii Św.
 2. Jeszcze dziś o godz. 10:25 katecheza dla dzieci z kl. III SP przed uroczystością I Komunii Świętej – dawna grupa I przed zmianą terminu Komunii Św. A o godz. 20 kolejne spotkanie formacyjne dla narzeczonych w ramach kursu przedmałżeńskiego w salce pod zakrystią.
 3. Jutro drugi dzień Zielonych Świątek – Święto NMP Matki Kościoła. Zapraszamy na Msze Św. o godz. 18:00 i 19:00
 4. W środę 26 Maja – Dzień Matki. Wszystkim Mamom życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa i wiele szacunku i miłości od swoich dzieci. W dzień wcześniej, 25.05 we wtorek, wspólnota Przymierze Miłosierdzia Bożego zaprasza wszystkie mamy i tych, którzy im dobrze życzą na procesje różańcową po naszym terenie w intencji matek. Początek o 19:45 w kościele po nabożeństwie majowym. Po zakończeniu różańca na wszystkie mamy będzie czekała miła niespodzianka.
 5. W czwartek 27 maja obchodzić będziemy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia na Mszy Św. o godz. 19:00 ks. Arkadiusz, który pomaga nam w pracy duszpasterskiej od ponad 6 lat, obchodzić będzie 25 – lecie święceń kapłańskich. Zapraszamy na uroczystą Mszę Św. z udziałem współbraci ks. Arkadiusza oraz jego współpracowników w drukarni Apostolicum wszystkich parafian, zwłaszcza tych, którym jubilat służył i służy swoją posługa kapłańską.
 6. W piątek na Mszy Św. o godz. 19:00 zostanie odprawiona Msza Św. wypominkową za naszych bliskich zmarłych. Tego dnia nabożeństwo majowe o godz. 18:40
 7. W tym tygodniu odbywają się próby dzieci przed Uroczystością przyjęcia I Komunii Świętej oraz rocznicy tego wydarzenia wg następującego harmonogramu:
 • w poniedziałek o 17:00 – Rocznica I gr.
 • we wtorek o 17:00 – Komunia IV gr.
 • w środę o 17:00 - Komunia V gr.
 • w czwartek o 17:00 - Rocznica II gr.
 • W piątek odbędzie się spowiedź dla dzieci i ich rodzin przed Uroczystością I Komunii Świętej o godz. 16:00 – gr. I, o godz. 17:00 – gr. II
 1. W sobotę o godz. 10:00 i 11:15 odbędzie się Uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej dla dzieci z klas IV SP
 2. Za tydzień w niedzielę, w Uroczystość Najświętszej Trójcy odbędą się następujące spotkania:
 • o godz. 10:25 katecheza dla dzieci z kl. III SP przed uroczystością I Komunii Świętej – dawna grupa II przed zmianą terminu Komunii Św.
 • o 17:30 dla pielgrzymów niedoszłej pielgrzymki do Gruzji i Armenii z września ubiegłego roku. Na spotkaniu będzie wypłacona druga transza zaliczki na wyjazd.
 1. W Uroczystość Bożego Ciała po Mszy Św. o godz. 11:00 odbędzie się procesja do czterech ołtarzy Eucharystycznych, która przejdzie ul. Długą do ul. Zegrzyńskiej i druga stroną ul. Długiej wróci do kościoła. Należy zbudować ołtarze i je udekorować. W tym celu przedstawiciele poszczególnych ołtarzy przejdą po domach parafian, aby zebrać ofiary na zakup krzewów i kwiatów do ołtarzy.
 2. Dziękujemy za piątkowe i sobotnie prace porządkowe na naszym terenie kościelnym. Dziękujemy za koszenie, zamiatanie i inne czynności upiększające nasz teren.
 3. Dziękujemy wszystkim grupom parafialnym i gościom za przygotowanie i udział we wczorajszym czuwaniu – wigilii Zesłania Ducha Świętego. Życzymy, aby Duch Święty nieustannie odnawiał i odmładzał charyzmaty dane każdej ze wspólnot.
 4. Katolicka Odnowa w Duchu Świętym Diecezji Warszawsko-Praskiej zaprasza na dzień skupienia dla małżonków, który odbędzie się dnia 12.06.2021 od godz. 9.00-14.00 w naszej parafii Matki Bożej Fatimskiej w Legionowie, ul. Orląt Lwowskich 8. Tematem warsztatów jest: „Jak się dogadać w małżeństwie?” Koszt 20 zł/os. Zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 31.05.2021 pod nr telefonu dostępnym na zaproszeniu przy wejściu do kościoła. Szczegółowy program na plakacie w gablocie.