XXXIII niedziela zwykła

1. W dniu dzisiejszym gościmy O. Benoit Kombonianina, który przez całą niedzielę głosi Słowo Boże, a po zakończeniu Eucharystii przed kościołem zaproponuje nam kalendarze misyjne na nowy rok, wydane przez Zgromadzenie O. Kombonianów. Na Mszy świętej o godz. 9.00 i 11.00 będzie śpiewał zespół afrykański, gdzie będziemy mogli usłyszeć tradycyjne pieśni religijne z Czarnego Lądu.
2. W dniu dzisiejszym obchodzimy XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku pomoc duchowa i materialna zostanie skierowana do mieszkańców ogarniętej wojną Ukrainy. Ofiary na ten cel można składać do oznaczonej dużej skarbony za ławkami przy wyjściu z kościoła.
3. W poniedziałek o godz. 19.00 w kościele spotkanie formacyjno-informacyjne dla rodziców dzieci klas III szkoły podstawowej przed I Komunią świętą.
4. W przyszłą niedzielę o godz. 10.25 katecheza dla dzieci klas IV szkoły podstawowej przed rocznicą I Komunii świętej.
5. Za tydzień obchodzić będziemy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Już za dwa tygodnie będzie I niedziela Adwentu. Po Mszy świętej o godz. 12.30 nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Jezusa Króla Wszechświata.
6. Urząd Miasta Legionowo serdecznie zaprasza do czynnego udziału w Legionowskim Dniu Walki z Cukrzycą. Wydarzenie to odbędzie się 14 listopada w ratuszu. W jego ramach odbywać się będą debaty, wykłady oraz zajęcia mające na celu poszerzenie wiedzy na temat tej choroby i skutecznych sposobów walki z nią. Zaplanowano także m.in. EKOkiermasz i możliwość zbadania poziomu cukru we krwi. Szczegóły znajdują się na stronie www.legionowo.pl.
7. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
- w środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej – Matki Miłosierdzia
- w czwartek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej
- w piątek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
8. Harcerze zapraszają nas jak co niedziela do kawiarenki na pyszne ciastko, gofry, herbatę i kawę.
9. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na nasze seminarium duchowne.

10. Jutro, 14 listopada o godz. 7.30 zostanie odprawiona Msza święta w intencji firm działających na naszym legionowskim terenie, w intencji właścicieli, pracowników i ich rodzin z prośbą o Boże błogosławieństwo za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej.

11. W sobotę 19 września zapraszamy na kolejne nabożeństwo do św. Józefa, patrona małżeństw i rodzin. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta z okolicznościowym kazaniem, a po Mszy świętej modlitwy do św. Józefa. Intencje można złożyć pod ołtarzem przed Mszą świętą.