XXXIII Niedziela Zwykła – 17.11.2019r.

 1.  Jeszcze dzisiaj o godz. 10.25 katecheza dla dzieci klas IV SP przed Rocznicą I-szej Komunii świętej. Rodzice, którzy nie zapisali dziecka przez wypełnienie deklaracji zgłoszeniowej do rocznicy muszą się liczyć, że dziecko w maju do tej uroczystości nie przystąpi. Czas zgłoszenia mija z końcem listopada.

 2.  Jeszcze dzisiaj w Muzeum Historycznym na Piaskach o godz. 15.00 odbędzie się prelekcja dr Adama Kaczyńskiego pt. "11 listopada 1918". Wstęp wolny.

 3.  Dnia 22 listopada, tj. piątek sprawować będziemy w naszej Parafii kolejne nabożeństwo do św. Rity. Zapraszamy na uroczystą Mszę świętą o godz. 18.00, a następnie na nabożeństwo do świętej patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Róże będzie można kupić przed kościołem.

 4.  W przyszłą niedzielę odbędą się następujące spotkania:

  - o godz. 10.25 dla dzieci klas III SP przed I-szą Komunią św.,

  - o godz. 16.30 dla młodzieży przed sakramentem Bierzmowania.

 5.  W przyszłą niedzielę będziemy gościć misjonarza z Ukrainy z miejscowości Gwardijskie na Podolu. Po Mszach świętych przed kościołem będą zbierane ofiary na pomoc naszym braciom w wierze zamieszkałym na Ukrainie.

 6.  Już dzisiaj rusza kolejna edycja dzieła "Weź serce - okaż serce". W tym roku, tak jak i w ubiegłym, akcja skierowana jest do polskich dzieci z biednych rodzin zamieszkałych na Litwie w Turmontach, Jałówce, Kowalczukach. Przed ołtarzem wyłożone są serduszka z imieniem dziecka i z jego podstawowymi informacjami jak wzrost czy wiek. Na serduszkach wypisane są podpowiedzi do św. Mikołaja co dziecko chciałoby dostać, ale są to tylko podpowiedzi. Gotowe prezenty należy przynieść do przyszłej środy włącznie, czyli do 27 listopada. Prośba, aby gabaryty prezentów - paczek były ograniczone, gdyż jest problem z załadunkiem i przewiezieniem prezentów. Wszystkie te dary trafią do zainteresowanych w pobliżu 6 grudnia, około 4 - 5 grudnia.

 7.  Zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej - odnowionej, choć jeszcze pewne prace będą trwały w tym tygodniu. Czekają na nas gofry, kawa, herbata, ciasto, syropy własnego wyrobu na jesienne przeziębienie i chleb na zakwasie, a nade wszystko wspaniała atmosfera.

 8.  Bóg zapłać za piątkowe i sobotnie prace na dziedzińcu kościelnym.

 9.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.