XXXII niedziela zwykła

1. W dniu dzisiejszym odbędą się następujące spotkania – katechezy:
- o godz. 10.25 – katecheza dla dzieci klas III szkoły podstawowej przed I Komunią świętą
- o godz. 19.00 – katecheza dla narzeczonych w ramach kursu przedmałżeńskiego
2. Miło nam oznajmić, że ostatnio Legionowskie Stowarzyszenie AMICUS zostało wyróżnione i nagrodzone prestiżowymi nagrodami. W czerwcu otrzymało od Marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika medal Pro Masovia za całokształt swej działalności, a 7 listopada podczas Gali Konkursu Razem dla Seniorów w Pałacu Prezydenckim zajęło 3 miejsce w kategorii „Dla Seniorów”. Na 206 zgłoszonych organizacji do ogólnopolskiego konkursu, to właśnie AMICUS zajął 3 miejsce. Nagrodę wręczała małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.
3. Prezydent Miasta Legionowo zachęca mieszkańców do wykonania bezpłatnych badań: wzroku, słuchu, poziomu cukru we krwi oraz skorzystania z oferty licznych stanowisk biorących udział w Dniu walki z cukrzycą. Wydarzenie to jest zaplanowane na 14 listopada i odbędzie się w ratuszu. Szczegóły na plakatach w gablocie.
4. Listopad to szczególny czas pamięci o naszych bliskich zmarłych. Nadal jeszcze przyjmujemy na wypominki roczne za naszych zmarłych. Stosowne kartki wyłożone są na stolikach za ławkami.
5. W przyszłą niedzielę gościć będziemy O. Pascala ze zgromadzenia Ojców Kombonianów, który będzie głosił Słowo Boże, a po Mszach będzie rozprowadzał katolickie kalendarze na 2024 rok. Przez kupno tego kalendarza będziemy mogli wesprzeć misyjną działalność Ojców Kombonianów, z których pomocy nasza parafia bardzo często korzysta.
6. Również w przyszłą niedzielę odbędą się następujące spotkania i katechezy:
- o godz. 10.25 dla dzieci klas IV przed Komunią świętą rocznicową
- o godz. 16.15 dla młodzieży, która w październiku przyjęła sakrament bierzmowania ; w czasie spotkania będą rozdawane indeksy
- o godz. 17.00 dla tegorocznej młodzieży przed sakramentem bierzmowania
- o godz. 19.00 dla narzeczonych w ramach kursu przedmałżeńskiego
7. W tym tygodniu w Kościele obchodzić będziemy wspomnienia i święta:
- w poniedziałek – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna pierwszych męczenników Polskich, a o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą wotywną o Duchu Świętym
- w czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia
- w piątek – św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
- w sobotę – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
8. We wtorek w Centrum Wsparcia Fizycznego bezpłatnie będzie przyjmował prawnik w godz. 17.00-19.00.
9. W sobotę zapraszamy na kolejne warsztaty kulinarno-ciastkarskie. Zaczynamy o godz. 10.00 w budynku Klubu Seniora. Zapisy od dzisiaj do czwartku włącznie w zakrystii.
10. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się koncert patriotyczny w wykonaniu naszej scholii dziecięcej Fatima Canta w połączeniu z chórem dziecięcym ze Szkoły Podstawowej nr 8. Serdecznie zapraszamy. W ubiegłym tygodniu dzieci z koncertem wystąpiły w Centrum Szkolenia Policji oraz 11 listopada w Arenie Legionowo.
11. Dziękujemy za czwartkowe i piątkowe prace porządkowe na naszym terenie. Dziękujemy za grabienie i zamiatanie bo liści i kolek jest coraz więcej. W tym tygodniu również do wspólnych prac zapraszamy w czwartek, piątek i sobotę. Zaczynamy o godz. 8.00. Kochani potraktujcie moje zaproszenie na serio. Pomóżmy tym, którzy w każdym tygodniu czują potrzebę dbałości o teren przy kościele, nierzadko są to osoby już w bardzo podeszłym wieku 80 i 90 letni. Czyż młodszych nie ma w naszej parafii?
12. Jutro, w poniedziałek, o godz. 7.30 zostanie odprawiona Msza święta w intencji firm, właścicieli, pracowników i ich rodzin z Legionowa i okolic, powierzając je opiece Matki Bożej Fatimskiej.