XXXI niedziela zwykła

1. Trwamy w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych. Do 8 listopada o godz. 18.00 odprawiana jest Msza święta wypominkowa za naszych bliskich zmarłych polecanych w wypominkach oktawalnych. Dzisiaj naszych zmarłych będziemy polecać Panu Bogu już o godz. 17.50.
2. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca po Mszy świętej o godz. 12.30 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.45.
3. Jeszcze dzisiaj o godz. 17.00 w salce pod zakrystią odbędzie się katecheza dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania.
4. Jutro w godz. 18.00-20.00 w budynku Centrum Wsparcia Fizycznego możemy skorzystać z darmowych konsultacji psychologa.
5. Również jutro o godz. 19.00 w kościele odbędzie się spotkanie formacyjno-informacyjne dla rodziców dzieci komunijnych.
6. We wtorek na godz. 16.30 zapraszamy dzieci, które w październiku uczestniczyły w modlitwie różańcowej. Na spotkanie należy przynieść indeks z naklejkami za różaniec. Dla najbardziej gorliwych są przewidziane nagrody.
7. W sobotę 11 listopada obchodzić będziemy 105 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Główne uroczystości miejskie rozpoczną się w piątek, 10 listopada, Mszą świętą o godz. 18.00 w intencji Ojczyzny w kościele garnizonowym. Po Mszy świętej przemarsz pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego i złożenie wieńców. W sobotę pod pomnikiem o godz. 12.00 odbędzie się wydarzenie Niepodległa do hymnu i wspólne tańczenie poloneza, a o godz. 13.00 pod Areną Legionowo Festiwal Gęsiny. W naszym kościele, 11 listopada, zapraszamy na Msze święte o godz. 17.00 i 18.00.
8. W przyszłą niedzielę odbędzie się o godz. 10.25 katecheza dla dzieci klas III szkoły podstawowej przed I Komunią świętą.
9. Siostry Misjonarki Świętej Rodziny zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu: „Oto cała ja” w poniedziałek 6 listopada o godz. 19.00 w domu zakonnym przy ul. Sowińskiego 17. Temat przewodni: „ Bóg jako Stworzyciel”. W planie konferencja o spojrzeniu Boga, medytacja i dzielenie się Słowem. Zaproszenie jest skierowane do dziewczyn i kobiet w wieku 14-30 lat. Szczegóły na plakatach i mediach społecznościowych.
10. Jeszcze dzisiaj o godz. 15.00 w Muzeum Historycznym na Piaskach odbędzie się wykład dr Artura Bojarskiego pt.: „Stare Powązki. Legionowskie ślady.”
11. W naszej parafii od dawna można skorzystać z zabiegów rehabilitacyjnych m.in.: fali uderzeniowej, pola magnetycznego, masażu leczniczego, sali ćwiczeń rehabilitacyjnych, lampy soluks, bioprądów. Nie jest wymagane skierowanie od lekarza. Zabiegi udzielane są od poniedziałku do piątku w godz. 15.30-18.00. Możemy również skorzystać z wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego m.in.: z wózków inwalidzkich, łóżek rehabilitacyjnych z elektryczną regulacją, chodzików, koncentratorów tlenu, kul, ssaków i innego sprzętu. Wypożyczalnia jest czynna we wtorki w godz. 12.00-`14.00 i czwartki w godz. 14.00-16.00.
12. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia i święta:
- w czwartek święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
- w piątek wspomnienie św. Leona Wielkiego papieża i doktora Kościoła
- w sobotę wspomnienie św. Marcina z Tours biskupa
13. Dziękujemy za piątkowe i sobotnie prace porządkowe. Pracy było wiele po ostatnich wiatrach i deszczach. Ze względu na święto w sobotę, zapraszamy na czwartek i piątek do porządkowania terenu, zwłaszcza grabienia liści i kolek, a jest wiele do zrobienia. Proszę o potraktowanie mojej prośby ze zrozumieniem. Zaczynamy o godz. 8.00. Zapraszamy.