XXXI Niedziela Zwykła – 04.11.2018r.

  1.  Dzisiaj z racji I-szej niedzieli miesiąca po Mszy świętej o godz. 12.30 wystawienie i adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 17.40. Na godz. 15.00 zapraszamy do kościoła na koronkę, którą odmówimy wspólnie z Domowym Kościołem.

  2.  Od 1 do 8 listopada o godz. 18.00 odprawiana jest Msza Święta w intencji naszych bliskich zmarłych polecanych w wypominkach oktawalnych. Dzisiaj wypominki będą wyczytywane o godz. 17.40., a od poniedziałku do czwartku w trakcie Mszy świętej.

  3.  W poniedziałek o godz. 16.15 w kościele odbędzie się spotkanie dla dzieci uczęszczających w październiku na różaniec. Dzieci zostaną nagrodzone - zabieramy ze sobą planszę z naklejkami.

  4.  W przyszłą niedzielę, 11 listopada obchodzić będziemy setną rocznicę odzyskania niepodległości. Polska po 123 latach niewoli wraca na mapę Europy i świata. Z racji uroczystości oraz dodatkowego dnia wolnego, gdzie wiele osób może wyjechać - nie będzie katechezy dla dzieci klas III SP przed uroczystością I-szej Komunii św.

  5.  Dnia 11 listopada w niedzielę w ratuszu odbędzie się V Przegląd Pieśni Patriotycznej - początek o godz 10.00, o godz. 17.00 ogłoszenie wyników konkursu, a 18.00 odbędzie się uroczyste wręczenie nagród i koncert laureatów. Przegląd jest zorganizowany przez Legionowskie Stowarzyszenie na rzecz kultury. Więcej informacji na plakacie w gablocie oraz na ulotkach na stolikach na końcu ławek.

  6. We wtorek, 13 listopada w kościele o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie formacyjno - informacyjne dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

  7.  Serdecznie zapraszamy wszystkich mężczyzn na pielgrzymkę do Krakowa - Łagiewnik w związku z 4o-tą rocznicą wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Koszt pielgrzymki wraz z wliczonym obiadem to 80 złotych. Ojcowie mogą na pielgrzymkę zabrać także swoich synów. Zapisy wraz z wpłatą zaliczki w zakrystii.

  8.  Dziękujemy za piątkowe i sobotnie prace porządkowe na terenie kościelnym.  Tym mocniej dziękujemy tym osobom, które co tydzień nie szczędzą swych sił i czasu ofiarując siebie służąc Bogu i nam wszystkim.

  9.  Zapraszamy dzisiaj po Mszach Świętych o 9.00, 11.00, 12.30 do naszej kawiarenki parafialnej na gofry, ciasto, kawę, herbatę i inne smakołyki. Tradycyjnie zapraszamy do darmowej degustacji chleba domowego wypieku, a także wiejskiego smalcu.

  10.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.