XXX niedziela zwykła

1. W dniu dzisiejszym w Kościele obchodzimy Dzień Misyjny. Myślimy o misjonarzach i duchowo i finansowo wspieramy ich misję głoszenia Ewangelii. Gościmy dzisiaj Siostrę Kryspinę Misjonarkę Świętej Rodziny, która przed kościołem zbiera ofiary na gabinet rehabilitacyjny w Lusace w Zambii.
2. Jeszcze dzisiaj odbędą się następujące spotkania:
- o godz. 10.25 – dla dzieci klas III szkoły podstawowej przed I Komunią świętą
- o godz.16.15 – dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania.
3. Przyjmujemy na wypominki roczne, oktawalne i jednorazowe. Pamiętajmy o naszych zmarłych; myślę, że mamy za co im dziękować.
4. W czwartek w godz. 17.00-18.00 w budynku Centrum Pomocy Rodzinie nieodpłatnie będzie przyjmował logopeda szkolny.
5. W piątek o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą wypominkową za naszych bliskich zmarłych. Wyjątkowo tego dnia nabożeństwo różańcowe będzie odprawione o godz. 17.30.
6. Za tydzień gościć będziemy przez cały dzień zespół śpiewaczy „Zbrucz” z Tarnopola na Ukrainie. Przyjadą do naszej parafii panie, które poprzez swój śpiew pragną wesprzeć walczących o wolność na Ukrainie. Zespół swą działalnością artystyczną finansuje transport: pozyskanych łóżek szpitalnych, wózków inwalidzkich oraz innych środków medycznych, odzież zimową i noktowizory.
7. Urząd Miasta Legionowo i Ośrodek Pomocy Społecznej zapraszają do skorzystania z możliwości rozmowy z ekspertem na temat praktycznych sposobów oszczędzania prądu i ciepła. 29 października na targowisku miejskim, w części przy kapliczce, pracownicy ratusza i OPS będą udzielać porad m.in. o dostępnych dodatkach oraz rozdadzą materiały informacyjne. Kolejne spotkanie odbędzie się w Poczytalni na 2 piętrze 19 listopada o godz. 14.30.
8. W sobotę grupa 45 młodych ludzi przystąpiło do sakramentu bierzmowania. Życzymy im ustawicznego otwarcia na działanie Ducha Świętego i postępowania drogą Bożych przykazań.
9. W środę grupa 50 osób udaje się na pielgrzymkę do Płocka, Wyszogrodu i Czerwińska. Wyjazd o godz. 7.00, powrót ok godz. 19.00. Kto jeszcze nie dokonał opłaty proszony jest do jutra włącznie o uregulowanie wpłaty.
10. Po Mszach świętych o godz. 9.00, 11.00 i 12.30 harcerki z ZHP zapraszają do kawiarenki. Zebrane fundusze przeznaczą na obozy.
11. Dziękujemy za piątkowe i sobotnie pełne poświęcenia prace porządkowe. Dziękujemy tym osobom, które czują potrzebę dbałości o nasz teren kościelny. Dziękujemy za grabienie, zamiatanie i odkurzanie poszczególnych alejek.