XXX niedziela zwykła – uroczystość poświęcenia kościoła

1. W dniu wczorajszym 55 osób – młodych ludzi przystąpiło do sakramentu bierzmowania, który został im udzielony przez Ks. biskupa Rafała Markowskiego – biskupa pomocniczego Archidiecezji Warszawskiej. Dziękujemy młodzieży za wzorową, pełną rozmodlenia postawę, życząc im jednocześnie, aby byli świadkami Chrystusa w swoim środowisku.
2. Dzisiaj obchodzimy uroczystość upamiętniającą poświęcenie kościoła. Nasz świątynia została konsekrowana w 2016 roku. Dziękujemy dzisiaj za tych, którzy przyczynili się do wybudowania kościoła oraz za tych, którzy dzisiaj troszczą się o jego utrzymanie materialne i duchowe. Wspólnota Odnowa w Duchu Świętym zaprasza dzisiaj po wieczornej Mszy świętej na wieczór uwielbienia. Przez śpiew i teksty Pisma świętego będziemy uwielbiać Chrystusa eucharystycznego.
3. W środę obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele Msze święte będą odprawione o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 12.30 - Msza święta cicha o charakterze medytacyjnym i wieczorem o godz. 18.00. Na cmentarzu Msza święta będzie sprawowana o godz. 12.30 i bezpośrednio po niej wyruszy procesja. O godz. 17.15 w kościele będzie sprawowane nabożeństwo za naszych bliskich zmarłych poleconych w wypominkach jednorazowych.
4. Od 1 do 8 listopada o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza święta za zmarłych poleconych w wypominkach oktawalnych.
5. W czwartek, 2 listopada, Dzień Zaduszny – będziemy tego dnia oddawać cześć wszystkim wiernym zmarłym. Msze święte tego dnia będą odprawione o godz. 9.00, 17.00 i 18.00. O godz. 17.30 zostanie odprawione nabożeństwo w intencji zmarłych poleconych w wypominkach jednorazowych.
6. Przez oktawę uroczystości Wszystkich Świętych możemy każdego dnia zyskać odpust zupełny i ofiarować w intencji jednej osoby zmarłej. Jakie należy spełnić warunki?
- stan łaski uświęcającej
- modlitwa za zmarłych
- brak przywiązania do grzechu
- modlitwa w intencjach Ojca Świętego
- pobożne nawiedzenie cmentarza, kościoła lub kaplicy
7. W tym tygodniu przypada:
- I czwartek miesiąca – po Mszy świętej o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia i adoracja do godz. 21.00
- I piątek miesiąca – spowiedź od godz. 16.30 do godz. 18.30
- I sobota miesiąca – po Mszy świętej o godz. 18.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny z możliwością adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00
- I niedziela miesiąca – po Mszy świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 17.45
8. W piątek o godz. 19.00 w salce pod zakrystią odbędzie się kolejna katecheza przedchrzcielna, w której biorą udział rodzice dzieci, które będą ochrzczone oraz kandydaci na rodziców chrzestnych i chrzestni niezależnie czy chrzest będzie w naszej parafii czy będzie wydana zgoda na chrzest do innej parafii.
9. W przyszłą niedzielę odbędą się następujące spotkania – katechezy:
- o godz. 17.00 dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania
- o godz. 19.00 dla narzeczonych w ramach kursu przedmałżeńskiego
10. Dziękujemy za piątkowe i sobotnie prace porządkowe na naszym terenie kościelnym. Dziękujemy za grabienie, zamiatanie i ostatnie w tym roku koszenie trawy. Dziękujemy tym osobom, którym na sercu leży dobro i estetyka naszego terenu przykościelnego.
11. W ubiegłą niedzielę odbywało się liczenie wiernych w Kościele w całej Polsce. Również w naszej parafii dokonaliśmy liczenie. W niedzielę na Mszach świętych było w sumie 1445 osób, a Komunię świętą przyjęło 642 osoby. Obecnie parafia liczy 5252 osoby. We Mszach świętych uczestniczy 27,51 % wiernych, czyli co czwarty parafianin.
12. Urząd Miasta Legionowo informuje, że w 1 listopada br. w godz. 8.00 – 21.00 będzie jeździł bezpłatny autobus do cmentarza parafialnego. Autobus będzie kursować co 30 minut na trasie od stacji PKP Legionowo, ulicą Piłsudskiego, Krakowską, przez tunel do Alei Róż, Alei Legionów i do randa przy ulicy Cynkowej. Autobus zatrzymywać się będzie na wszystkich przystankach znajdujących się na w/w trasie zgodnie z rozkładem jazdy umieszczonym na stronie www.legionowo.pl.