XXVIII niedziela zwykła

1. Ojcowie Orioniści z Wołomina, którzy prowadzą hospicjum dla osób terminalnie chorych bardzo dziękują tym, którzy w ubiegłą niedzielę finansowo i duchowo wsparli funkcjonowanie tego szczególnego miejsca pomocy ludziom chorym na raka.
2. W tę niedzielę odbędą się następujące spotkania:
- o godz. 10.25 – katecheza dla dzieci klas III szkoły podstawowej przed I Komunią świętą
- o godz. 16.15 dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania (grupa, która w tym roku rozpoczęła swoje przygotowanie)
- o godz. 19.00 kolejna konferencja w ramach kursu przedmałżeńskiego
3. Jutro o godz. 19.15 spotkanie formacyjno-informacyjne dla rodziców dzieci komunijnych.
4. W środę o godz. 19.15 spotkanie dla młodzieży - zeszłorocznej grupy przed sakramentem bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
5. W czwartek kolejne nabożeństwo fatimskie. O godz. 18.00 Msza święta a po niej procesja fatimska połączona z modlitwą różańcową. Na procesję fatimską proszę zabrać znicze by ostatnia procesja w tym roku była procesją światła.
6. W piątek obchodzić będziemy Dzień Nauczyciela. Pamiętajmy tego dnia o naszych pedagogach, wychowawcach tych żyjących jak i zmarłych. Wyraźmy im naszą wdzięczność.
7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy kolejny Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy”. 16 października to dzień wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tradycyjnie przed kościołem będą zbierane w całej Polsce, również i u nas ofiary na stypendia dla utalentowanej a biedniejszej młodzieży ze wsi i miast.
8. Dzisiaj w całej Polsce odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszy świętej i przyjmujących Komunię świętą. Wychodząc z kościoła, wychodźmy spokojniej by ministranci mogli nas policzyć.
9. W siedzibie Pasji Życia przy ul. Strużańskiej 2B organizowane są warsztaty taneczne. Koszt 65 zł od osoby. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
10. W przyszłą niedzielę o godz. 10.25 katecheza dla dzieci klas IV szkoły podstawowej przed rocznicą Komunii świętej.
11. W przyszłą niedzielę przed kościołem będą rozdawane kartki na wypominki roczne, oktawalne i jednorazowe.
12. Prezydent miasta Legionowo zaprasza do czynnego udziału w wydarzeniach Dnia Promocji Zdrowia zaplanowanego na kolejny poniedziałek 17 października. W tym dniu tradycyjnie o godz. 12.00 ulicą Piłsudskiego przejdzie Marsz Różowej Wstążki, propagujący profilaktykę nowotworu piersi. Oprócz Marszu, przy ratuszu, mieszkańcy będą mogli bezpłatnie skorzystać z badań cytologicznych, PSA – profilaktycznych badań w kierunku nowotworu gruczołu krokowego, badań mammograficznych dla kobiet 50-69 lat, ponadto będzie można zbadać cukier za pomocą glukometru, ciśnienie oraz skorzystać z wykładów i oferty stoisk konsultacyjnych.
13. Bardzo serdecznie dziękujemy za piątkowe i sobotnie prace porządkowe. Dziękujemy za koszenie, grabienie i zamiatanie. Dziękujemy za troskę o teren wokół kościoła i za poświęcony czas.