XXVIII niedziela zwykła

1. Dzisiaj w Kościele w Polsce obchodzimy kolejny Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – cywilizacja życia”. Przed kościołem zbierane są ofiary na stypendia dla młodzieży ze wsi i miast. W ten sposób budujemy żywy pomnik naszemu wielkiemu rodakowi. Jutro, 16 października, przypada 45 rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na papieża. Będziemy dziś w sposób szczególny przyzywać wstawiennictwa świętego Jana Pawła II podczas nabożeństwa różańcowego z rozważaniami świętego papieża o godz. 17.15.
2. Jeszcze dzisiaj odbędą się następujące spotkania – katechezy:
- o godz. 10.25 dla dzieci klas IV szkoły podstawowej przed rocznicą Komunii świętej
- o godz. 16.15 dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania – grupa tegoroczna
- o godz. 17.00 dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania – grupa z ubiegłego roku
- o godz. 19.00 dla narzeczonych w ramach kursu przedmałżeńskiego
3. 19 października, w czwartek, zapraszamy na kolejne nabożeństwo do św. Józefa patrona małżeństw i rodzin. O godz. 18.00 będzie sprawowana Msza święta i po Mszy świętej modlitwy do patrona rodzin połączone z nabożeństwem różańcowym.
4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy niedzielę misyjną. Przez ofiary złożone na tacę będziemy wspierać misjonarzy i misjonarki pracujących na różnych kontynentach.
5. Również z przyszłą niedzielę, 22 października zapraszamy na kolejne nabożeństwo do św. Rity patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Nabożeństwo będzie połączone z nabożeństwem różańcowym. O godz. 17.15 będziemy przedstawia ć w modlitwie św. Ricie nasze intencje. Na Mszy świętej o godz. 18.00 zostaną poświęcone róże, które będziemy mogli zakupić przed kościołem, przed nabożeństwem różańcowym. Intencje również możemy złożyć przed godz. 17.15, przed rozpoczęciem nabożeństwa.
6. W przyszłą niedzielę odbędą się następujące spotkania – katechezy:
- o godz. 10.25 katecheza dla dzieci klas III szkoły podstawowej przed I Komunią świętą
- o godz. 16.30 dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania – grupa z ubiegłego roku
- o godz. 19.00 dla narzeczonych w ramach kursu przedmałżeńskiego
7. W tym tygodniu w Kościele obchodzimy następujące wspomnienia i święta:
- w poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi
- we wtorek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego
- w środę święto św. Łukasza Ewangelisty
- w piątek wspomnienie św. Jana Kantego
8. W sobotę zapraszamy na kolejne warsztaty kulinarno-ciastkarskie. Zaczynamy o godz. 10.00 w budynku Klubu Seniora. Zapisy od dzisiaj do czwartku włącznie w zakrystii. W sobotę, tydzień temu było 15 osób. Było wiele zabawy, a przede wszystkim sztuka robienia pierników i ich przyozdobienia. Zapraszamy na kolejne zajęcia, gdzie będzie coś nowego, będą konkursy i nagrody.
9. Przyjmujemy na wypominki roczne, oktawalne i jednorazowe. Kartki wypominkowe są wyłożone na stolikach za ławkami.