XXVIII Niedziela Zwykła – 14.10.2018r.

 1.  Aktualne godziny Mszy Świętych, spowiedzi, kancelarii czy nabożeństw różańcowych: >>TUTAJ<<.

 2. Dzisiaj grupa 30 parafian udała się na pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła Apostoła. Życzymy im szczęśliwej drogi i pobytu prosząc ich o modlitwę w intencji Parafii, miasta i Ojczyzny.

 3.  Jeszcze dzisiaj odbędą się następujące spotkania:

  - 10.25 - katecheza dla dzieci klas III SP przed uroczystością I-szej Komunii Świętej

  - 19.00 - w salce pod zakrystią kolejne spotkanie nowej edycji kursu przedmałżeńskiego.

 4.  Dzisiaj w kościołach w całej Polsce obchodzimy kolejny Dzień Papieski związany z 40-tą rocznicą wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przed kościołem jak ogłaszaliśmy możemy do koszyków złożyć swoją ofiarę na rzecz stypendiów dla utalentowanej, a biedniejszej młodzieży ze wsi i miast. We wtorek w dniu rocznicy wyboru na papieża zapraszamy na Mszę Świętą na godz. 18.00, a następnie na różaniec.

 5.  Również dzisiaj o godz. 19.00 w kościele odbędzie się koncert muzyki poważnej poświęcony osobie św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy.

 6. W przyszłą niedzielę o godz. 16.30 w sali pod zakrystią spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, którzy w zeszłym roku rozpoczęli swoje przygotowania.

 7.  Przed kościołem ministranci rozdają kartki na wypominki jednorazowe, oktawalne i roczne. Uzupełnione kartki należy przynieść do kancelarii lub zakrystii.

 8. W środę odwiedzimy naszych chorych Parafian - o godz. 9.00 grupę pierwszą, od 10.30 grupę drugą. Nowych chorych można zgłaszać dzisiaj i jutro w zakrystii.

 9. W przyszłą niedzielę o godz. 10.25 katecheza dla dzieci klas IV SP przed Rocznicą Komunii Świętej.

 10. Również za tydzień po Mszy Świętej o godz. 11.00 zmiana tajemnic różańcowych dla rodziców i dzieci należących do Koła Żywego Różańca.

 11.  W przyszłą niedzielę wybory samorządowe. Skorzystajmy z naszego prawa wyborczego. Wybierzmy osoby najlepsze, sprawdzone, konkretnego czynu. Nie obietnice, ale działanie. To jak teraz zagłosujemy będzie obowiązywać przez 5 następnych lat.

 12.  Komitet Społeczny na Rzecz Pomocy Maciusiowi zwrócił się do nas z prośbą o pomoc. Maciek z diagnozą medyczną: autyzm, upośledzenie umysłowe w stopniu znacznym, opóźnienie rozwoju psychoruchowego potrzebuje stałej, długotrwałej opieki, pielęgnacji, systematycznego leczenia i rehabilitacji. W przyszłą niedzielę przed kościołem przedstawiciele komitetu będą zbierać ofiary na rzecz ciężko chorego Maćka.

 13.  Od tygodnia działa przy naszej Parafii Klub Seniora, a prowadzony jest przez Legionowskie Stowarzyszenie Amicus. Zachęcamy osoby starsze do skorzystania z oferty klubu. W poniedziałek odbędą się zajęcia z podstaw obsługi komputera, we wtorek porady kardiologa, a w środę nauka języka angielskiego. W pozostałe dni inne atrakcyjne zajęcia.

 14.  W Michałowie Reginowie na ul. Nowodworskiej 40 jest wyprzedaż donic zarówno do ogrodu, jak i domu. Donice pochodzą z Afryki, ceny atrakcyjne. Dwie takie donice możemy zobaczyć przed tablicą ogłoszeniową na schodach kościoła.

 15.  Dziękujemy wszystkim osobom, które w minionym tygodniu poprzez swoją modlitwę, pracę, ofiarę przyczyniły się do wielkiego dobra w naszej Parafii. Dziękujemy za ciężką pracę porządkową na terenie kościelnym. Osoby, które pragną włączyć się w prace ogrodnicze na terenie kościelnym zapraszamy w piątek i sobotę na godz. 8.00.

 16.  Zapraszamy po Mszach Świętych o 9.00, 11.00, 12.30 do naszej kawiarenki parafialnej na gofry, ciasto, kawę, herbatę i inne smakołyki. Tradycyjnie zapraszamy do darmowej degustacji chleba domowego wypieku, a także wiejskiego smalcu.

 17.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.