XXVII Niedziela Zwykła – 07.10.2018r.

 1.  W naszej Parafii układ Mszy św., spowiedzi, kancelarii, różańca: >>TUTAJ<<.

 2. Jeszcze dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 9.00 gościć będziemy zespół ludowy z Litwy, a dokładnie z Trok pod nazwą "Troczanie". Nasi rodacy z Wileńszczyzny dadzą prawie godzinny koncert swojej twórczości. Serdecznie zapraszamy.

 3.  Również dzisiaj będą miały miejsce następujące wydarzenia:

  - Po Mszy Świętej o godz. 12.30 z racji I-szej Niedzieli Miesiąca odbędzie się ostatnia w tym roku procesja Eucharystyczna. Po procesji możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 17.15. O godz. 15.00 Kościół Domowy zaprasza na wspólną modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego.

  - O godz. 16.30 w szarych pawilonach (wejście od placu zabaw) odbędzie się zebranie dla osób udających się w przyszłą niedzielę na pielgrzymkę do Grecji.

  - O godz. 19.00 w kościele odbędzie się pierwsze spotkanie nowej edycji kursu przedmałżeńskiego.

 4.  Jutro o godz. 19.00 w kościele zebranie formacyjno - informacyjne dla rodziców dzieci komunijnych.

 5.  Również jutro o godz. 19.45 w szarych pawilonach zebranie dla osób dorosłych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

 6.  Jutro rusza Klub Seniora, który został utworzony przez Legionowskie Stowarzyszenie Amicus i naszą Parafię przy finansowym wsparciu Gminy Miejskiej Legionowo. Zapraszamy do tego klubu osoby, które ukończyły już 60 rok życia. Każdego dnia od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 15.00 osoby starsze będą mogły twórczo spędzić czas, rozwijać swoje zdolności i zainteresowania, a zwłaszcza nie czuć się osamotnione i opuszczone. W Klubie Seniora będą spotkania z ciekawymi ludźmi, porady lekarzy specjalistów, prawników, psychologów, wspólne wyjazdy do kina, teatru. Będą prowadzone zajęcia z obsługi komputera, podstaw języka angielskiego, uruchamiamy inne zajęcia w zależności od zainteresowania. W czasie warsztatu będzie można wspólnie zjeść gorący posiłek, przy kawie i herbacie porozmawiać, zwierzyć się ze swoich osiągnięć i kłopotów. Jeśli osoba ma trudności z poruszaniem się to można ją podwieźć, by w tym czasie kilku godzin mogła się spotkać w gronie osób podobnych sobie. Już we wtorek o godz. 11.30 spotkanie z dietetykiem, a w przyszłym tygodniu konsultacje z kardiologiem. Zapraszamy osoby zainteresowane już w poniedziałek. Wstęp wolny.

 7.  W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy kolejny dzień papieski. Przed kościołem do koszyków będzie można złożyć swój datek na stypendia dla młodej utalentowanej, a biednej młodzieży ze wsi i miast.

 8.  Również w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.00 odbędzie się zbiórka pokazowa harcerzy - Skautów Europy. Zapraszamy dzieci od 9 roku życia do wzięcia udziału w zbiórce, gdzie będą gry i zabawy. W tym czasie w szarych pawilonach (wejście od placu zabaw) będzie spotkanie informacyjne dla rodziców które poprowadzą szefowie gromad.

 9.  Za tydzień w związku z Dniem Papieskim zapraszamy na koncert muzyki poważnej połączone ze słowami św. Jana Pawła II. Koncert rozpocznie się po Mszy Świętej o godz. 18.00, czyli około 19.00. Serdecznie zapraszamy. Stosowny plakat zamieszczony jest w gablocie ogłoszeniowej.

 10.  Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 16.30, a dla dorosłych od poniedziałku do soboty o godz. 18.30, zaś w niedzielę o 17.15.

 11.  W najbliższy piątek, 12 października o godz. 7.30 rano zostanie odprawiona Msza Święta w intencji wszystkich przedsiębiorców, pracowników, rodzin z firm naszego regionu.

 12.  W najbliższą sobotę, 13 października ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 i różaniec fatimski. Zabierzmy ze sobą świece.

 13.  Już dzisiaj i w kolejne niedziele przed kościołem będą rozdawane kartki na wypominki roczne, oktawalne i jednorazowe.

 14.  Dziękujemy wszystkim osobom, które w minionym tygodniu poprzez swoją modlitwę, pracę, ofiarę przyczyniły się do wielkiego dobra w naszej Parafii. Dziękujemy za ciężką pracę porządkową na terenie kościelnym.

 15.  Zapraszamy po Mszach Świętych o 9.00, 11.00, 12.30 do naszej kawiarenki parafialnej na gofry, ciasto, kawę, herbatę i inne smakołyki. Tradycyjnie zapraszamy do darmowej degustacji chleba domowego wypieku, a także wiejskiego smalcu.

 16.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.