XXVII Niedziela Zwykła – 06.10.2019r.

 1.  Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Po procesji, aż do Mszy świętej wieczornej możliwość adoracji indywidualnej. O godz. 15.00 wraz z kręgami Domowego Kościoła odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 17.15 zapraszamy na nasz parafialny różaniec.

 2.  Przypominamy, że od początku października wieczorne Msze święte w niedziele są odprawiane o 18.00, a w dni powszednie o 17.00 i 18.00. W soboty o godz. 18.00 Msza święta jest już z formularza niedzielnego z myślą o osobach, którym pilne obowiązki nie pozwalają na uczestnictwo w Eucharystii niedzielnej.

 3.  Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe - w dni powszednie o 18.30, zaś w niedziele o 17.15. Różaniec dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o 16.30.

 4.  Dzisiaj przed kościołem odbędzie się zbiórka pieniędzy na rehabilitację i leczenie Maćka. To chłopiec z diagnozą medyczną: autyzm, upośledzenie umysłowe w stopniu znacznym, opóźnienie rozwoju psychoruchowego – potrzebuje stałej, długotrwałej opieki, pielęgnacji, systematycznego leczenia i rehabilitacji. Zbiórka przeprowadzona będzie do zamkniętych puszek przez wolontariuszy z identyfikatorami Komitetu Społecznego na Rzecz Pomocy Maciusiowi.

 5.  Dzisiaj przeżywamy również XXIX Dzień Papieski. Przed kościołem zbiórka funduszy dla biednej, a utalentowanej młodzieży.

 6.  Dzisiaj rozpoczynamy nową edycję Kursu Przedmałżeńskiego. Zapraszamy na pierwsze spotkanie dzisiaj o 19.00 w sali pod zakrystią.

 7.  Jutro, tj. w poniedziałek przeżywać będziemy wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. W sposób szczególny zapraszamy tego dnia na Mszę świętą o 18.00, a po niej na nabożeństwo różańcowe.

 8. W przyszłą niedzielę, 13 października będziemy przeżywać ostatni w tym roku Dzień Fatimski. W związku z tym w przyszłą niedzielę w sposób szczególny zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00. W przyszłą niedzielę nabożeństwo różańcowe wyjątkowo po Mszy świętej wieczornej, a nie o 17.15. 

 9.  Zbliża się czas naszej szczególnej modlitwy za bliskich zmarłych. Już dzisiaj przy wyjściu z kościoła na stolikach są wyłożone kartki na wypominki, a za tydzień będą je rozdawać ministranci. Należy zabrać kartkę i drukowanymi literami wypisać imiona i nazwiska swoich bliskich zmarłych, a następnie podkreślić, czy chcemy, aby nasze wypominki były jednorazowe, oktawalne czy roczne. Wypominki jednorazowe to nabożeństwa żałobne 1 i 2 listopada, oktawalne to osiem Mszy świętych w oktawie uroczystości Wszystkich Świętych, zaś roczne to Msze święte zbiorowe raz w miesiącu przez rok. Wypominki zgłaszamy w zakrystii i kancelarii.

 10.  W tym tygodniu poświęcona została figura św. Michała Archanioła, która została zainstalowana przy ołtarzu. Po każdej Mszy świętej będziemy odmawiali specjalną modlitwę:

  Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce,

  a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.

  Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,

  szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,

  mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

 11.  Dzisiaj u Ojców Kombonianów w Warszawie, zaraz za Jabłonną, przy ul. Łącznej 14 odbędzie się piknik misyjny. Rozpoczęcie Mszą świętą  o godz. 11.00, a w godzinach 12.30 – 16.00 wspólna zabawa, m. in. nauka gry na bębnach, tworzenie biżuterii afrykańskiej, moda misyjna i wiele innych. Plakat na dole tej strony.

 12.  Jak w każdą niedzielę po Mszach Świętych o 9.00, 11.00, 12.30 zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej na gofry, ciasto, kawę, herbatę i inne smakołyki.

 13.  Bóg zapłać za prace porządkowe na dziedzińcu kościoła. W tym tygodniu na piątek i sobotę również zapraszamy wszystkich chętnych.

 14.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.