XXVI Niedziela Zwykła – 01.10.2017r.

 1. Dzisiaj gościmy w naszej Parafii misjonarza - ks. Marcina, który posługuje na Kubie. Dzieli się z nami swoimi spostrzeżeniami  i sukcesami w pracy duszpasterskiej w tym odległym kraju. Możemy wesprzeć ks. Marcina przez nasze ofiary.

 2. Po Mszy Świętej o godz. 12.30 z racji I-szej Niedzieli Miesiąca procesja eucharystyczna i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 15.50. Zaś o godz. 15.00 kręgi Domowego Kościoła działające przy naszej Parafii poprowadzą koronkę do Bożego Miłosierdzia.

 3. Jeszcze dzisiaj o godz. 16.00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza Święta w czasie której można uroczyście odnowić przyrzeczenia małżeńskie.

 4. Dzisiaj o godz. 19.00 w pawilonie przy Warsztacie Terapii Zajęciowej św. Rity rozpoczynamy nową edycję kursu przedmałżeńskiego.

 5. Przypominamy, że od dzisiaj ulegają zmianie wieczorne Msze Święte. W dni powszednie Eucharystia o 17.00 i 18.00, a w niedzielę wieczorna Msza Święta już o 18.00. Tak będzie do końca kwietnia.

 6. Październik to miesiąc różańcowy. Zapraszamy na nabożeństwa w niedzielę o godz. 17.15, a w tygodniu o godz. 18.30. Różaniec dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16.30.

 7. W najbliższy piątek konferencja chrzcielna dla rodziców oraz chrzestnych o godz. 19.00 w kościele.

 8. W tym tygodniu przypadają:

  - I-szy czwartek miesiąca - adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

  - I-szy piątek miesiąca - spowiedź święta od 16.30 do 18.15.

  - I-sza sobota miesiąca - nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Pannie po Mszy Świętej o godz. 18.00 i trwać będzie do 21.00.

 9. W sobotę, 7 października wzdłuż granic Polski będzie odmawiany Różaniec w intencji naszej Ojczyzny i całej cywilizacji chrześcijańskiej. Zapraszamy do licznego przybycia w sobotę na nabożeństwo Różańcowe po Mszy św. o 18.00, abyśmy i my mieli udział w tej szczególnej modlitwie za Ojczyznę.

 10. W piątek i sobotę na górnym parkingu będzie zbierana makulatura z przeznaczeniem na misje.

 11. W przyszłą niedzielę o godz. 10.25 katecheza dla dzieci, które przygotowują się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.

 12. Egzamin końcowy dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, którzy w zeszłym roku rozpoczęli przygotowania odbędzie się w przyszłą niedzielę w kancelarii parafialnej - o 15.30 dla dziewcząt, a o 16.30 dla chłopców. Przypominamy o dostarczeniu opinii nauczyciela religii.

 13. Za tydzień obchodzić będziemy XVII Dzień Papieski pod hasłem: "Idźmy naprzód z nadzieją." Pod kościołem tradycyjnie będą zbierane ofiary na rzecz utalentowanej, a biedniejszej młodzieży ze wsi i miast. W ten sposób wybudujemy żywy pomnik św. Jana Pawła II.

 14. W tym tygodniu obchodzić będziemy następujące dni liturgiczne:

  - poniedziałek - wspomnienie świętych Aniołów Stróżów

  - wtorek - święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała

  - środa - wspomnienie św. Franciszka z Asyżu

  - czwartek - wspomnienie św. siostry Faustyny Kowalskiej

  - sobota - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

 15. Zachęcamy do korzystania z naszej kawiarenki parafialnej w każdą niedzielę po Mszach Świętych o godz. 9.00, 11.00 i 12.30. W menu pyszne ciasta, gofry, słodycze, a także kawa, herbata i napoje zimne. Dochód ze sprzedaży przeznaczony dla ministrantów, bielanek i scholi w naszej Parafii.

 16. Prezydenta Miasta Legionowo z okazji Światowych Dni Zdrowia Psychicznego zaprasza mieszkańców Legionowa do skorzystania z bezpłatnych warsztatów, treningów i konsultacji. Więcej na plakacie w gablocie przy wejściu.

 17. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.