XXV niedziela zwykła

1. W dniu dzisiejszym odbędą się następujące spotkania:
- o godz. 10.25 dla dzieci klas III szkoły podstawowej przed I Komunią świętą
- o godz. 17.00 dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania – zaliczenie z Ewangelii św. Marka i Dziejów Apostolskich.
2. Jutro, w poniedziałek 19 września zapraszamy na kolejne nabożeństwo do św. Józefa, patrona małżeństw i rodzin. O godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza święta z okolicznościowym kazaniem, a po Mszy świętej modlitwy do św. Józefa. Intencje można złożyć pod ołtarzem przed Mszą świętą.
3. Ze środy na czwartek (z 21 na 22 września) wspólnota dla Intronizacji Serca Pana Jezusa zaprasza na całodobową adorację Najświętszego Sakramentu. Zaczynamy 21 września Mszą świętą o godz. 19.00 a kończymy 22 września również Mszą świętą o godz. 18.00. Szczegółowy program podany jest w biuletynie parafialnym, na stronie internetowej oraz na plakacie w gablocie. W czasie adoracji każda wspólnota parafialna będzie uczestniczyć przez modlitwę w uwielbieniu Pana Jezusa eucharystycznego.

21 września
- godz. 19.00 Msza święta
- godz. 19.30 – 21.00 Kościół Domowy
- godz. 21.00 – 21.45 Apel Jasnogórski i Różaniec cz.I
- godz. 21.45 – 23.00 Koła Żywego Różańca
- godz. 23.00 – 24.00 Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym

22 września
- godz.0.00 – 8.00 adoracja indywidualna
- godz. 8.00 Różaniec cz. II
- godz. 9.00 Msza święta
- godz. 9.30 – 10.30 Warsztaty Terapii Zajęciowej
- godz. 10.30 – 12.00 adoracja indywidualna
- godz. 12.00 Różaniec cz. III
- godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia – Rodziny Nazaretańskie i Wspólnota Intronizacji Serca Pana Jezusa
- godz. 17.00 Różaniec cz. IV – Przymierze Miłosierdzia
- godz. 18.00 Msza święta

4. W czwartek 22 września zapraszamy na kolejne nabożeństwo do św. Rity. Rozpoczniemy Mszą świętą o godz. 19.00, a po Mszy świętej nasze wspólne modlitwy do patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Intencje będzie można złożyć pod ołtarzem, a róże będzie można zakupić przed Mszą święta. Wcześniej, bo o godz. 9.00 Warsztaty Terapii Zajęciowej św. Rity i Klub Seniora AMICUS będą uczestniczyć we Mszy świętej oddając siebie, swą przyszłość św. Ricie. Serdecznie zapraszamy.
5. W piątek o godz. 12.00 w kościele seniorzy, którzy uczestniczą w projekcie – Teleopieka będą mieli wręczone opaski teleopieki. Dzięki tej opasce będą stale pod opieką ratownika medycznego i pielęgniarki. Nosząc opaskę na ręku będą monitorowane: ciśnienie, tętno, temperatura, saturacja i w razie niepokojących parametrów będą podejmowane odpowiednie czynności medyczne. Każda opaska ma przycisk SOS w razie niebezpieczeństwa (pogorszenie zdrowia, tracenie przytomności) oraz wbudowany GPS, który namierzy chorego gdy ten zasłabnie w innym miejscu niż miejsce zamieszkania. W sumie 45 osób starszych skorzysta z programu Teleopieki. Usługa i opaski są całkowicie za darmo. Zadanie możliwe jest do wdrożenia dzięki Legionowskiemu Stowarzyszeniu AMICUS. W październiku rozpocznie się drugi nabór do projektu z którego będzie mogło skorzystać 30 osób.
6. W sobotę w parku Solidarności koło ratusza w godz. 14.00-17.00 odbędzie się Święto Organizacji Pozarządowych z naszego terenu pod hasłem „Stawiamy na rodzinę”. Będzie można zapoznać się z działalnością poszczególnych organizacji, które działają dla naszego wspólnego dobra.
7. W przyszły wtorek, 27 września, na naszym terenie parafialnym Legionowskie Stowarzyszenie AMICUS organizuje II Mazowiecką Spartakiadę Osób Niepełnosprawnych. Będą osoby niepełnosprawne z Legionowa, Serocka, Nasielska, Warszawy, Siedlec a nawet Olsztyna. Kto chciałby uczestniczyć w zawodach sportowych zapraszamy do wzięcia udziału. Więcej informacji na plakacie i na stronie internetowej.
8. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym przy parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Legionowie zaprasza na rekolekcje ewangelizacyjne, które rozpoczną się w poniedziałek 26 września o godz. 19.00 i trwać będą przez kolejne 9 poniedziałków. Szczegóły na plakacie w gablocie.
9. Dziękujemy pielgrzymom, którzy w ubiegłą sobotę udali się do Częstochowy za przekazanie na rzecz potrzeb parafii ofiary w wysokości 400 zł. Serdecznie dziękujemy.
10. Dziękujemy też osobom, które w piątek i w sobotę a nawet we wtorek przed Nabożeństwem Fatimskim pracowały przy porządkach na naszym terenie kościelnym. Dziękujemy za trud, poświęcenie, a nade wszystko za chęć dbałości o nasz teren kościelny.