XXV Niedziela Zwykła – 22.09.2019r.

  1.  Od wczorajszego wieczoru od godz. 19.00 uczestniczymy w całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu. W niedzielę ta adoracja będzie się odbywać przez cały dzień z wyjątkiem Mszy św. Adorację zakończymy Mszą św. o godz. 19.00. Adorację prowadzi Wspólnota dla Intronizacji Serca Pana Jezusa.

  2.  Dzisiaj na Mszy św. o godz. 19.00 modlić się będziemy do św. Rity. Po Mszy św. będzie sprawowane specjalne nabożeństwo do św. Rity - będą odczytywane intencje, które złożymy do koszyków pod ołtarzem, jak również będzie można poświęcić róże (czerwone) - atrybut św. Rity, które zakupić będziemy mogli przed kościołem.

  3.  W tym tygodniu rusza nasza wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego, która mieści się w budynku Centrum Pomocy Rodzinie, między plebanią, a garażami. Wypożyczalnia będzie czynna we wtorki w godz. 12 - 14 i w czwartki 14 - 16.

  4.  Prezydent i Rada Miasta Legionowo oraz Zespół Ochrony Pamięci Armii Krajowej zapraszają na uroczyste otwarcie Skweru im. płk. Romana Kłoczkowskiego, znajdującego się u zbiegu ulic Polnej i Słonecznej, dnia 28.09.2019 o godz. 17.00. Program: odsłonięcie obelisku upamiętniającego płk. Romana Kłoczkowskiego, dowódcę I Rejonu "Brzozów" Armii Krajowej i walk powstańczych w Legionowie (nowa lokalizacja), zasadzenie dębu wolności, program artystyczny, wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych.

  5.  Są jeszcze wolne miejsca na autokarową pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 5 października, tj. sobota. Wyjazd oo godz. 5.00 rano, powrót około 20.00. Koszt wyjazdu 60 zł. Zapisy w zakrystii.

  6.  W przyszłą niedzielę o godz. 16.45 w kościele odbędzie się spotkanie dla młodzieży klas VIII, która w tym roku rozpoczęła swoje przygotowanie do bierzmowania, a o 17.30 również w niedzielę spotkanie dla młodzieży, która w ubiegłym roku rozpoczęła swoje przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

  7.  Dziękujemy Paniom i Panom, którzy co tydzień poświęcają swój czas i chęci, a nade wszystko swoją pracę dla piękna naszego terenu kościelnego. Dziękujemy Panom: Wiesławowi Nawrockiemu, Markowi Polczyńskiemu, Bogdanowi Rogalskiemu, Januszowi Karczmarkowi, Piotrowi Kilonowi, Tomaszowi Sobolewskiemu, Jackowi Nawrockiemu. Dziękujemy Paniom: Teresie Dąbrowskiej, Janinie Wieraszko, Marii Eberthart, Janinie Kusy, Zofii Kutra, Mariannie Jasińskiej, Natalii Bączkowskiej, Krystynie Chojnackiej i wielu jeszcze innym, którzy dorywczo, od czasu do czasu uczestniczą w pracach porządkowych.

  8.  Zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej.

  9.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.