XXV niedziela zwykła

1. W minionym tygodniu, w środę, na naszym terenie parafialnym odbyła się Mazowiecka Spartakiada osób z niepełnosprawnościami. W sumie przybyło ponad 160 osób niepełnosprawnych. Dziękujemy zawodnikom za trud zmagań sportowych, a Legionowskiemu Stowarzyszeniu AMICUS i pracownikom, za trud organizacji tego wydarzenia.
2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy 109 światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, pod hasłem: „Wolni, aby wybrać: migrować, czy pozostać”. To najstarsza tego typu inicjatywa, w której Kościół chce zwrócić szczególną uwagę na konkretną grupę osób.
3. Jeszcze dzisiaj odbędą się następujące spotkania:
- o godz. 17.45 dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania – grupa z zeszłego roku
- o godz. 18.30 dla osób udających się w środę na pielgrzymkę do Turcji.
4. W czwartek, 28 września, w Centrum Wparcia Fizycznego będzie przyjmował logopeda szkolny w godz. 17.00-18.00.
5. W piątek, 29 września, obchodzimy w naszej diecezji święto rocznicy poświęcenia bazyliki katedralnej w Warszawie-Pradze. W związku z tym święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała będziemy obchodzić we wtorek, 3 października. Również w piątek o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza święta wypominkowa za zmarłych z naszych rodzin.
6. Od 1 października, czyli od przyszłej niedzieli, zmieniają się godziny popołudniowych Mszy świętych i urzędowania kancelarii parafialnej. W dni powszednie Msze święte będą sprawowane o godz. 17.00 i 18.00. W niedziele do południa bez zmian, a popołudniu o godz. 18.00. Kancelaria będzie czynna od poniedziałku do środy w godz. 18.30-19.15, z wyjątkiem pierwszego tygodnia października gdy kancelaria będzie czynna w godz. 19.00-19.45. W sobotę kancelaria będzie czynna od godz. 09.00 do godz. 10.00.
7. W październiku, w miesiącu maryjnym, zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. W niedzielę o godz. 17.15, a w dni powszednie, od poniedziałku do soboty, po Mszy świętej o godz. 18.00. Dzieci zapraszamy na różaniec w poniedziałki, środy i piątki o godz. 16.30.
8. Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się nowa edycja kursu przedmałżeńskiego. Zapraszamy tych, którzy pragną skorzystać z nauk przedmałżeńskich na godz. 19.00 do kawiarenki.
9. Również za tydzień o godz. 19.00 w salce pod zakrystią odbędzie się spotkanie dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania(nowa, tegoroczna grupa).
10. Za tydzień obchodzić będziemy I niedzielę miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 12.30 ostatnia w tym roku procesja eucharystyczna i możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu po procesji do godz. 17.15, do rozpoczęcia nabożeństwa różańcowego.
11. W dniach 30 września – 1 października odbędą się w naszej parafii dwudniowe rekolekcje dla małżeństw sakramentalnych i par niesakramentalnych. Przyjdź, odkryj i doświadcz miłości Boga, która napełni i poprowadzi wasz związek. Szczegóły dotyczące zapisów na plakacie w gablocie.
12. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii ks. Dariusza Czupryńskiego, dyrektora hospicjum księży orionistów z Wołomina, który będzie głosił Słowo Boże i prosił nas o wsparcie finansowe na rozbudowę tego hospicjum, zbierając przed kościołem ofiary do puszki. Jak ważne jest to dzieło, najlepiej wiedzą osoby, które zetknęły się z nieuleczalną chorobą nowotworową.
13. Na UKSW w Warszawie organizowane jest studium wiedzy biblijnej i teologicznej. Jeśli chcemy pogłębić swoją wiarę, poznać podstawy Pisma Świętego i teologii oraz brać czynny udział w życiu parafii to warto skorzystać z tych kursów realizowanych przez zespół doświadczonych wykładowców UKSW. Więcej informacji w gablocie oraz na ulotkach, na stolikach za ławkami.
14. Od soboty 7 października organizujemy warsztaty kulinarne. W programie m.in.: nauka pieczenia pierników, ozdabianie ciasteczek i pierników, lepienie figurek z masy cukrowej, zabawy, śpiewanki, quizy, konkursy z nagrodami i mnóstwo radości. Zapraszamy każdego od 5 do 105 lat. Warsztaty organizowane są w budynku Klubu Seniora. Zapisy na warsztaty w zakrystii. Więcej informacji na plakacie w gablocie i na parafialnym Facebooku. Warsztaty będą się odbywać w I i III sobotę miesiąca. W każdym miesiącu będą prezentowane i uczone nowe przepisy kulinarne i cukiernicze.
15. W niedzielę, 1 października, w Domu Instytutu Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie Choszczówce, ul. Świerkowa 4, organizowany jest piknik rodzinny z bł. Stefanem Wyszyńskim. Rozpoczęcie o godz. 10.00 wspólną modlitwą różańcową. W programie Msza święta, wykłady, obiad, a o godz. 13.00 gry, zabawy, konkursy dla całej rodziny. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
16. 6 października w Warszawie zorganizowana jest nocna droga różańcowa. Rozpoczyna się na Siekierkach w Warszawie w sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży o godz. 21.00 a kończy się w parafii Matki Bożej Pompejańskiej w Warszawie Mszą świętą o godz. 08.00. Więcej informacji również na plakacie w gablocie.
17. W czwartek,28 września, po Mszy świętej o godz. 18.00 będziemy się modlić nabożeństwem do bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, patrona naszego miasta, tak jak czynimy to każdego 28 dnia miesiąca.