XXIX niedziela zwykła

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy kolejny, XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy”. Przed kościołami w całej Polsce są zbierane ofiary na stypendia dla utalentowanej a biedniejszej młodzieży i dzieci ze wsi i miast. Również i u nas przed kościołem możemy złożyć ofiary na ten szczytny cel.
2. Również dzisiaj, przed kościołem, będą rozdawane kartki na wypominki roczne, oktawalne i jednorazowe.
3. Zapraszamy na nabożeństwa październikowe. Dla dorosłych w dni powszednie o godz. 18.30 a w niedziele o godz. 17.15. Dla dzieci różaniec jest w poniedziałki, środy i piątki o godz. 16.30. W dniu dzisiejszym nabożeństwo różańcowe będzie w sposób szczególny poświęcone osobie św. Jana Pawła II.
4. Jeszcze dzisiaj o godz. 10.25 katecheza dla dzieci klas IV szkoły podstawowej przed rocznicą Komunii świętej.
5. Po Mszach świętych o godz. 9.00, 11.00 i 12.30 harcerki z ZHP zapraszają do kawiarenki. Zebrane fundusze przeznaczą na obozy.
6. 19 października kolejne nabożeństwo do św. Józefa, patrona małżeństw i rodzin. Zapraszamy na godz. 17.40 przed Mszą świętą o godz. 18.00 na wspólne modlitwy do tego szczególnego świętego.
7. W sobotę grupa 44 osób – młodzieży, przystąpi do sakramentu bierzmowania. O godz. 11.00 Ks. Bp ordynariusz Romuald Kamiński na uroczystej Mszy świętej udzieli młodzieży sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Wcześniej, w czwartek, od godziny 16.45 kandydaci, chrzestni i rodzina przystąpi do sakramentu pokuty.
8. W ubiegłą niedzielę odbywało się liczenie wiernych. Nasza parafia liczy 5258 osób, z czego we Mszy świętej uczestniczyło w sumie 1409 osób, co stanowi 26,8%; do Komunii przystąpiło w sumie 682 osoby, co stanowi 11,9% wszystkich parafian. Niestety liczba uczestniczących we Mszy świętej, od czasu pandemii i przez ostatnie wydarzenia społeczne, bardzo spadła. Gdzie leżą przyczyny? Trzeba to wnikliwie przeanalizować i przemodlić.
9. W tym tygodniu w kościele przypada:
- we wtorek, 18 października, wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty – patrona służby zdrowia
- w środę wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki
- w sobotę wspomnienie św. Jana Pawła II.
10. W sobotę, 22 października, nabożeństwo do św. Rity o godz. 17.30. Po nabożeństwie Msza święta z okolicznościowym kazaniem. Róże będzie można kupić przed kościołem.
11. W przyszłym tygodniu gościć będziemy Siostry Misjonarki świętej Rodziny, które przybliżą nam pracę misyjną w Afryce z racji niedzieli misyjnej. Po Mszach świętych, przed kościołem, będziemy mogli złożyć ofiary na ośrodek rehabilitacyjny w Lusace w Zambii.
12. W przyszłą niedzielę odbędą się następujące spotkania:
- o godz. 10.25 – dla dzieci klas III szkoły podstawowej przed I Komunią świętą
- o godz. 16.15 – dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania.
13. Prezydent miasta Legionowo zaprasza do czynnego udziału w wydarzeniach Dnia Promocji Zdrowia zaplanowanego na poniedziałek 17 października. W tym dniu tradycyjnie o godz. 12.00 ulicą Piłsudskiego przejdzie Marsz Różowej Wstążki, propagujący profilaktykę nowotworu piersi. Oprócz Marszu, przy ratuszu, mieszkańcy będą mogli bezpłatnie skorzystać z badań cytologicznych, PSA – profilaktycznych badań w kierunku nowotworu gruczołu krokowego, badań mammograficznych dla kobiet 50-69 lat, ponadto będzie można zbadać cukier za pomocą glukometru, ciśnienie oraz skorzystać z wykładów i oferty stoisk konsultacyjnych.
14. W przyszłą środę, 26 października, organizujemy pielgrzymkę autokarową do Płocka, gdzie będzie można zwiedzić Starówkę i nawiedzić sanktuarium Bożego Miłosierdzia – miejsce objawień Jezusa Miłosiernego św. Faustynie Kowalskiej. Po drodze będzie zwiedzany Zakroczym i Wyszogród. Koszt pielgrzymki z obiadem 80 zł. Zapisy w zakrystii. Wyjazd o godz. 7.00, powrót ok. godz. 19.00.
15. 29 października, "Pasja życia" zaprasza na seminarium wspólnoty Dom Przymierza dla małżonków i narzeczonych. Dodatkowe informacje w gablocie przed kościołem.
16. Dziękujemy za czwartkowe, piątkowe i sobotnie prace porządkowe. W tym tygodniu zapraszamy na sobotę do wspólnych prac porządkowych.