XXIX Niedziela Zwykła – 16.10.2016 r.

 1. W dniu dzisiejszym (16 października) przypada 38 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Zapraszamy chętnych na godzinę 21.00 przed pomnik św. Jana Pawła II na wspólną modlitwę, która zakończymy o pamiętnej godzinie 21.37.
 2. Również dzisiaj w Muzeum Historycznym o godzinie 15.00 odbędzie się prelekcja dr Artura Bojarskiego na temat bitwy nad Sommą w 1916 roku, W 5 miesięcy zginęło, zostało rannych i zaginęło tam około milion ludzi. Wstęp wolny.
 3. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy o naszych zmarłych, o grobach i miejscach pamięci. Przyjmujemy na wypominiki za zmarłych: roczne, oktawalne i roczne.
 4. Przypominamy o możliwości skorzystania z nieodpłatnych porad psychologa w poniedziałki w godzinach 17-19, prawnika we wtorki od 17 do 19. W ten czwartek w godz. 17-19 będzie nieodpłatnie przyjmował logopeda szkolny. Porady są udzielane na tyłach Warsztatów Terapii Zajęciowej.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 10.25 katecheza dla dzieci klas III Szkół Podstawowych przed Uroczystością I Komunii Świętej.
 6. W dniu dzisiejszym przed kościołem "pod kopułą" można zakupić albumy poświęcone osobie świętego Jana Pawła II oraz kolorowe wydanie modlitewnika do św. Jana Pawła II z koronką. Pragnieniem naszym jest, aby od nowego roku w każdym tygodniu było nabożeństwo do św. Jana Pawła II oraz św. Rity, patronki od spraw trudnych, która patronuje naszym Warsztatom Terapii Zajęciowej.
 7. Dziękujemy Paniom i Panom za czwartkowe, piątkowe i sobotnie prace porządkowe w tym tygodniu. Czekamy na pozostałych chętnych do pomocy.
 8. Zachęcamy do czytania pracy katolickiej.
 9. Zapraszamy do kawiarenki parafialnej.
 10. Wychodząc dzisiaj z kościoła proszę o powolne opuszczanie świątyni, gdyż w tą niedzielę w kościołach w Polsce odbywa się liczenie wiernych.
 11. Spotkanie dla młodzieży, która w tym roku rozpoczęła przygotowanie do sakramentu bierzmowania odbędzie się dzisiaj o godzinie 16.00 w sali pod zakrystią. Zabieramy ze sobą indeksy!
 12. Spotkanie dla młodzieży, która w tamtym roku rozpoczęła przygotowanie do sakramentu bierzmowania odbędzie się w środę o godzinie 19.30 w kościele. Zabieramy ze sobą indeksy!