XXIV niedziela zwykła

1. W dniu dzisiejszym odbędą się następujące spotkania:
- o godz. 16.45 w kościele - zebranie dla rodziców scholi, bielanek, ministrantów i lektorów
- o godz. 17.45 w salce – spotkanie formacyjno-informacyjne dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania, która w zeszłym roku rozpoczęła cykl przygotowań do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.
2. „Ważne jest to, byśmy kształtowali serca własne i bliźnich w oparciu o Ewangelię” – piszą biskupi w liście pasterskim zapowiadającym XII Tydzień Wychowania. Rozpoczyna się on dzisiaj i potrwa do 17 września. Towarzyszyć mu będą słowa: „Ja jestem drogą, prawdą i życiem” (J 14, 6).
3. We wtorek w godz. 17.00-19.00 w budynku Centrum Pomocy Rodzinie będzie nieodpłatnie przyjmował prawnik.
4. We wtorek na godz. 17.00 zapraszamy młodzież z klas VIII i starszych, którzy pragną w naszej parafii rozpocząć przygotowanie do bierzmowania.
5. We wtorek, 13 września zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie. O godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza święta z okolicznościowym kazaniem a po Mszy świętej odbędzie się procesja fatimska, w czasie której modlić się będziemy na różańcu. Intencje do modlitwy różańcowej można złożyć przed Mszą świętą.
6. Z racji na nabożeństwo fatimskie kancelaria parafialna będzie nieczynna.
7. Również 13 września o godz. 7.30 zostanie odprawiona Msza święta w intencji firm działających na naszym legionowskim terenie, w intencji właścicieli, pracowników i ich rodzin z prośbą o Boże błogosławieństwo za wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej.
8. W środę, 14 września, obchodzić będziemy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze święte według porządku dnia powszedniego.
9. W przyszłą niedzielę o godz. 10.25 dzieci z klas III, przygotowujące się do uroczystości I Komunii świętej, będą mieć swoje pierwsze spotkanie formacyjne. Obecność obowiązkowa. Przypominamy, że uroczystość I Komunii świętej odbędzie się w sobotę, 20 maja 2023 roku.
10. Również w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 w kościele, młodzież przygotowująca się do bierzmowania będzie miała zaliczenie ze znajomości Dziejów Apostolskich i Ewangelii wg. św. Marka.
11. Za tydzień, w niedzielę, ofiary na tacę będą przeznaczone na nasze seminarium duchowne diecezji warszawsko-praskiej.
12. Za tydzień, w niedzielę, w Warszawie odbędzie się Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny. Początek o godz. 11.00 na Placu Zamkowym koncertem zespołu Arka Noego. Zakończenie o godz. 13.00 Mszą świętą w kościele św. Krzyża.
13. Na tablicy ogłoszeń zamieszczonych jest wiele plakatów zachęcających nas do uczestniczenia w wielu wydarzeniach związanych z życiem Kościoła.
14. W dniach 21-22 września wspólnota dla Intronizacji Serca Pana Jezusa organizuje całodobową adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie adoracji Mszą świętą o godz. 19.00 w dniu 21 września. Zakończenie Mszą świętą o godz. 18.00 dnia 22 września. Proszę tak zaplanować sobie ten czas by wziąć udział w tej chwili skupienia, wyciszenia, adoracji.
15. Od tygodnia działają gabinety fizykoterapii. Można skorzystać z pola magnetycznego, laseru, soluksu, bioprądów, masażu leczniczego czy ćwiczeń rehabilitacyjnych. Gabinety są prowadzone przez wykwalifikowanych rehabilitantów, którzy również pracują w przychodniach legionowskich. Rehabilitacja na razie czynna jest w okrojonym czasie – w poniedziałki, środy i czwartki w godz. 16.00-18.00. W miarę potrzeby, dni i godziny otwarcia będą poszerzane. Nie wymaga się urzędowego skierowania od lekarza, ale wskazania przez lekarza jakie są potrzebne pacjentowi zabiegi. Sprzęt do zabiegów jest nowy, atestowany, kadra kompetentna. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszych gabinetów fizykoterapii.
16. Dziękujemy za pełne poświęcenia prace porządkowe w piątek. W tym tygodniu zapraszamy we wtorek i sobotę do wspólnych prac upiększających nasz teren.