XXIV Niedziela Zwykła – 15.09.2019r.

 1.  Dzisiaj gościmy w naszej Parafii przedstawicieli Radia Warszawa (naszego diecezjalnego medium), którzy przed kościołem proszą nas o wsparcie poprzez złożenie swojej ofiary do puszek.

 2.  Również dzisiaj o godz. 17.30 w kościele spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, która w ubiegłym roku rozpoczęła cykl swoich spotkań.

 3.  W czwartek w naszej Parafii odbędzie się piknik Klubu Seniora w godz. 11.00 - 14.00. Są zaproszeni seniorzy z innych klubów seniora, ale również zapraszamy i innych seniorów, którzy chcieliby pobyć z rówieśnikami, pobawić się, radować oraz skorzystać z promocji zdrowia.

 4.  Dnia 5 października Koła Żywego Różańca organizują autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyjazd o godz. 5.00, powrót około 20.00. Koszt: 60 zł. Zapisy w zakrystii do niedzieli, 29 września włącznie.

 5.  Wspólnota dla Intronizacji Serca Pana Jezusa w dniach 21/22 września (sobota/niedziela) organizuje całodobową adorację Najświętszego Sakramentu. Początek Mszą św. o godz. 19.00, zakończenie również Mszą św. o godz. 19.00.

 6.  Prezydent Miasta Legionowo zaprasza do skorzystania w każdy czwartek w godzinach 8.00 - 15.00 w Urzędzie Miasta Legionowo z bezpłatnych porad prawnych dla mieszkańców gminy. Zapisy pod numerem tel.: 22 766 40 91.

 7.  Przypominamy, że w pawilonie Centrum Pomocy Rodzinie (między plebanią, a garażami) można nieodpłatnie skorzystać:- z porad prawnika - drugi wtorek miesiąca w godz. 17.00 - 19.00;- z porad psychologa - pierwszy poniedziałek miesiąca w godz. 17.00 - 19.00; - z porad logopedy szkolnego - czwarty czwartek miesiąca w godz. 18.00 - 19.00;- z porad poradni życia rodzinnego - pierwszy i trzeci czwartek miesiąca w godz. 18.00 -19.00;

 8.  Po przyszłej niedzieli ruszy wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego. Będzie można wypożyczyć: - łóżka rehabilitacyjne z elektryczną regulacją, - materace przeciwodleżynowe,- koncentratory tlenu,- wózki inwalidzkie,- kule,- chodziki,- wiele innych pomocnych sprzętów dla osób potrzebujących pomocy.

 9.  W ubiegłym tygodniu została zamontowana mozaika ukazująca Ostatnią Wieczerzę o wymiarach 6m x 3m. Dziękujemy wykonawcy, panu Andrzejowi Bochaczowi i zespołowi za bardzo ładną pracę. Również w tym samym czasie został zmontowany właz wraz z drabinami na wieżę (prezbiterium), by móc wykonywać prace wysokościowe bez użycia dźwiga. Dziękujemy Panu Andrzejowi Jasińskiemu z Rembertowa za nieodpłatne użyczenie 35-metrowego dźwigu do prac wysokościowych. Dziękujemy również panu Zbyszkowi Budnemu z Legionowa za specjalistyczne prace dekarskie, a firmie KZB z Legionowa za rusztowania.

 10.  We wtorek, 17 września o godz. 18.00 w Parafii św. Jana Kantego w Legionowie będzie odprawiona uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa w intencji ofiar II wojny światowej oraz zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej.

 11.  Po wakacyjnej przerwie rusza nasza kawiarenka. Zapraszamy na kawę, herbatę, ciasto i oczywiście smalec własnej roboty z ogórkiem.

 12.  Dziękujemy za pełne poświęcenia prace porządkowe - koszenie, zamiatanie, podcinanie krzewów, uzupełnianie kory.