XXIII Niedziela Zwykła – 10.09.2017r.

 1. Dzisiaj odbędą się następujące spotkania:
  17.00 - dla rodziców ministrantów i kandydatów w salce pod zakrystią
  17.45 - dla rodziców scholi i bielanek również w salce pod zakrystią
  20.00 - dla uczestników październikowej pielgrzymki do Jordanii i Ziemi Świętej
 2. Jeszcze dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 wymiana tajemnic różańcowych dla dzieci i rodziców należących do Kół Żywego Różańca
 3. W poniedziałek o godz. 17.00 zebranie dla rodziców dzieci klas III Szkoły Podstawowej, którzy pragną, aby ich dzieci przystąpiły do I-szej Komunii Świętej w naszej Parafii.
 4. W środę o godz. 17.00 spotkanie dla młodzieży klas III gimnazjum i ich rodziców, którzy wyrażają chęć przystąpienia do sakramentu bierzmowania w naszej wspólnocie parafialnej.
 5. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, którzy w zeszłym roku rozpoczęli przygotowania odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 17.30 w sali pod zakrystią. Obecność obowiązkowa.
 6. W środę, 13 września kolejne nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 19.00, a następnie na różaniec fatimski.
 7. W czwartek 14 września obchodzić będziemy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy na Msze święte o godz. 18.00 i 19.00.
 8. W piątek będziemy obchodzić wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Msze święte również o 18.00 i 19.00.
 9. Ogłoszenie dla osób po 30 roku życia, bez pracy i bez zasiłku, którzy pochodzą z terenów wiejskich. Jest możliwość skorzystania z darmowych kursów:
  - przedstawiciel handlowy
  - specjalista ds. elektronicznej/ telefonicznej obsługi klienta
  - opiekun osób starszych
  - specjalista ds. kadr, płac i rachunkowości
  - kucharz I i II stopnia
  - magazynier
  - prawo jazdy kat. C i D
  - spawacz
  - krój i szycie
  - język angielski i niemiecki
  Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 10.  Od 1 lipca 2017 roku dzięki finansowemu wsparciu Zarządu Województwa Mazowieckiego działa prowadzona przez Legionowskie Stowarzyszenie Amicus świetlica dla dzieci i młodzieży. W wakacje zajęcia odbywały się od poniedziałku do soboty w godzinach 14.00 - 17.00, a teraz, gdy rozpoczął się czas szkoły świetlica otwiera swe podwoje od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00 - 16.00. W czasie zajęć świetlicowych młodzi ludzie obok radości z wolnego czasu (wakacji) mogli i mogą uczestniczyć w specjalnym bloku mającym na celu pomoc w nauce, rozwijaniu zainteresowań i uzdolnień, rozwijaniu kultury osobistej, poprawie sprawności fizycznej. Dzieci mają zapewnioną fachową opiekę, dożywianie i uczestniczą w wyjazdach integracyjnych na basen, do kina czy nad polskie morze. 
 11. Wyższa Szkoła im. Bogdana Jańskiego w Warszawie ogłasza nabór na studia I i II stopnia oraz studia podyplomowe na kierunkach
  - zarządzanie (10 specjalności do wyboru)
  - pedagogika (pedagogiczne studia kwalifikacyjne).
  Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 12. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Jordanii i Ziemi Świętej od 18 do 26 października. Trzy pełne dni spędzone w Jordanii gdzie zazwyczaj wszystkie grupy są tam jeden dzień. Cztery dni przeznaczone na zwiedzanie Ziemi Świętej. Lot rejsowym samolotem do Tel Awiwu.
 13. Po wakacyjnej przerwie rusza nasza kawiarenka parafialna. Jak zwykle zapraszamy na wyborne ciasto, gofry, kawę, herbatę.
 14. Dziękujemy tym wszystkim, którzy w minionym tygodniu pracowali przy porządkach na terenie kościelnym. W tym tygodniu prosimy również o pomoc w pracach.