XXIII Niedziela Zwykła – 09.09.2018r.

 1.  Dzisiaj o 10.20 w kościele zebranie dla rodziców dzieci klas III szkół podstawowych, którzy chcą, aby ich dzieci przystąpiły w naszej Parafii do Pierwszej Komunii Świętej.

 2.  Również dzisiaj w szarych pawilonach o godz. 18.00 zebranie dla osób, które w październiku udają się na samolotową pielgrzymkę do Grecji. Na spotkanie należy przynieść pozostałą część odpłatności.

 3.  Także dzisiaj na Stanisławowie II odbędzie się piknik rodzinny. Początek o godz. 16.00 w filii GOK-u. Będzie wiele atrakcji dla dzieci i starszych, konkurs na najlepsze przetwory domowe. Słoik z przetworami i krótką recepturę oraz z podpisem należy dostarczyć do godz. 15.00 do GOK-u. Będą ciekawe nagrody.

 4.  Dzisiaj o godz. 17.30 w sali pod zakrystią spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, którzy w zeszłym roku rozpoczęli przygotowania. Nowych kandydatów z 8 klasy SP oraz III klasy gimnazjów, a także uczniów ze szkół średnich którzy pragną przystąpić do przygotowań do bierzmowania zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie organizacyjne w najbliższą środę na godz. 20.00 do kościoła. Natomiast w poniedziałek o godz. 20.00 w kościele odbędzie się spotkanie dla dorosłych, którzy nie przystąpili jeszcze do sakramentu bierzmowania, a wyrażają taką gotowość i chęć.

 5.  W sobotę o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Intronizacji Serca Pana Jezusa w naszym mieście, a po Eucharystii do godz. 18.00 nastąpi modlitwa w intencji tego aktu ofiarowania i zawierzenia. W ten sposób rozpoczniemy nasze roczne przygotowanie do tego wydarzenia, które nastąpi we wrześniu przyszłego roku. Zapraszamy.

 6.  Dziś przed kościołem są osoby ze wspólnoty Przymierza Miłosierdzia u których można nabyć bilety wstępu na rekolekcje, które odbędą się w niedzielę 23 września w legionowskiej Arenie. Rekolekcje poprowadża dwaj włoscy kapłani, założyciele tejże wspólnoty. Organizowane są przez fundację Pasja Życia, która buduje w Legionowie przy ul. Strużańskiej dom dla młodych osób, które kiedyś dotknięte były nałogiem narkomanii, a po przejściu leczenia chcą realizować swoje pasje, pracować i pomagać innym. Cały dochód z rekolekcji przeznaczony jest na wykończenie tego domu. Informacja o tym wydarzeniu znajduje się na banerach przed kościołem.

 7.  W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 w kościele nastąpi zmiana tajemnic różańcowych dzieci i rodziców należących do Kół Żywego Różańca.

 8.  Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 nastąpi otwarcie i poświęcenie ul. Obrońców Lwowa i Długiej, które doczekały się całkowicie innego wyglądu. Już dzisiaj serdecznie dziękujemy Panu Prezydentowi Romanowi Smogorzewskiemu za poparcie naszej inicjatywy i radnemu naszego osiedla Panu Jackowi Zawadzie za nieustępliwość w zabiegach o przebudowę ulicy. Zapraszamy mieszkańców na to wydarzenie, a zwłaszcza tych, którzy tam mieszkają i korzystają z parkingów czy ulic.

 9.  Dziękujemy za piątkowe i sobotnie prace porządkowe na terenie kościelnym. Na piątek i sobotę zapraszamy do wspólnych prac. Zaczynamy wraz ze wschodem słońca.

 10.  Dnia 13 września (czwartek) o godz. 7.30 rano Msza Święta w intencji przedsiębiorców, pracodawców, pracowników i ich rodzin z firm naszego regionu, zaś wieczorem o 19.00 Msza Święta i różaniec fatimski.

 11.  W piątek, 14 września obchodzić będziemy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy na Msze Święte o 18.00 i 19.00.

 12.  Przypominamy, że kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do środy po ostatniej wieczornej Mszy Świętej, a w soboty od 9.00 do 10.00 z wyjątkiem świąt i uroczystości.

 13.  Spowiedź święta w niedziele i święta podczas każdej Mszy Świętej, zaś w dni powszednie 15 minut przed Mszą Świętą.

 14.  Zapraszamy na parafialną autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w sobotę, 6 października o godz. 5.00 rano. Zapisać się można w zakrystii od dzisiaj wraz z uiszczeniem 50 złotych kosztów pielgrzymki.

 15.  Z początkiem października Legionowskie Stowarzyszenie Amicus i i nasza Parafia uruchamiają KLUB SENIORA. Zapraszamy do tego klubu osoby, które ukończyły już 60 rok życia. Każdego dnia od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30 - 15.30 osoby starsze będą mogły twórczo spędzić czas, rozwijać swoje zdolności i zainteresowania, a zwłaszcza nie czuć się osamotnione i opuszczone. W Klubie Seniora będą spotkania z ciekawymi ludźmi, porady lekarzy specjalistów, prawników, psychologów, wspólne wyjazdy do kina, teatru. Będą prowadzone zajęcia z obsługi komputera, podstaw języka angielskiego oraz uruchamiany inne zajęcia w zależności od zainteresowania. Jeśli osoba ma trudności z poruszanie się to można ją podwieźć, by w tym czasie 7 godzin mogła się spotkać w gronie osób podobnych sobie. Zapraszamy osoby zainteresowane na spotkanie organizacyjne w czwartek na godz. 17.00 do szarych pawilonów. Zapraszamy.

 16.  Z racji tego, że ogłoszeń jest dużo i może nie usłyszeliśmy wszystkiego, przypominamy, że zawsze nasze ogłoszenia są dostępne na naszej parafialnej stronie internetowej.

 17.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.