XXIII Niedziela Zwykła – 08.09.2019 r.

 1.  Dzisiaj odbędą się następujące spotkania:

  - o 16.00 w kościele dla rodziców ministrantów, bielanek, scholi w związku z nowym rokiem formacyjnym;

  - o 17.00 w salce pod zakrystią dla osób zainteresowanych pielgrzymką do Gruzji i Armenii w przyszłym roku w miesiącu wrześniu;

  - o 17.45 dla pielgrzymów udających się w październiku do Portugalii i Hiszpanii. Na spotkaniu omawiane będą sprawy zakwaterowania, przejazdu i inne. Należy przynieść pozostałą kwotę odpłatności. Obecność obowiązkowa.

 2.  W tym tygodniu odbędą się następujące zebrania:

  - jutro o godz. 17.00 w kościele dla młodzieży klas VIII z rodzicami przed sakramentem Bierzmowania;

  - w środę o 17.00 w kościele dla rodziców dzieci klas III Szkoły Podstawowej przed Pierwszą Komunią Świętą;

  - w czwartek o 17.00 również w kościele dla rodziców dzieci klas IV Szkoły Podstawowej, które w tym roku szkolnym przystąpią do Komunii Świętej Rocznicowej;

  - w przyszłą niedzielę o godz. 17.30 w kościele dla młodzieży, która w ubiegłym roku rozpoczęła swoje przygotowania do sakramentu Bierzmowania.

 3.  Prezydent Miasta Legionowo Roman Smogorzewski zaprasza na konsultacje społeczne dotyczące przepraw kolejowych na terenie miasta. Odbędą się one 12 września br. (czwartek) o godz. 18.00 w sali widowiskowej Ratusza. Po spotkaniu swoje uwagi, wnioski i opinie można będzie dodatkowo zgłaszać na adres mailowy - konsultacje@um.legionowo.pl.

 4.  Prezydent Miasta Legionowo zaprasza 12 września w godz. 10.00 - 14.00 do atrium Ratusza na piknik zdrowotny "Aktywni, bezpieczni - zmierz ciśnienie przed treningiem!", podczas którego będzie można wyrobić kartę EKUZ. Europejska Karta Ubezpieczenie Zdrowotnego uprawnia do korzystania przez osoby ubezpieczone na koszt NFZ ze świadczeń zdrowotnych na terenie państw Unii Europejskiej.

 5.  Dnia 25.09.2019 (środa) od godz. 13.00 w przychodni lekarskiej "Medica Perfect" przy ul. Zwycięstwa 2 w Legionowie oraz dnia 26.09.2019 (czwartek) od godz. 8.00 w przychodni lekarskiej "Legio-Med" przy ul. Husarskiej 14 odbędą się badania USG doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, USG nerek, USG płuc, USG stawów, USG piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne. Cena jednego badania to 55 złotych. Bliższe informacje w przychodni.

 6.  W piątek kolejne nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 19.00, a następnie na różaniec fatimski podczas którego będą wyczytywane nasze intencje.

 7.  W sobotę, 14 września przeżywać będziemy w kościele święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W sobotę i niedzielę we Włocławku odbędzie się ogólnopolska akcja pt. "Polska pod Krzyżem". W naszej Parafii pragnąc się włączyć w tę akcję o godz. 20.00 u zbiegu ulic Grudzie i ul. Polnej ze Stanisławowa Drugiego dokonamy poświęcenia odnowionego krzyża, który tam stał ponad 20 lat i zaczął się przewracać. Również tam w tym czasie modlić się będziemy na różańcu odmawiając tajemnice bolesne, by tylko w tym znaku Polska była Polską, a Polak Polakiem.

 8.  Serdecznie dziękujemy osobom, które były włączone w trud odnowy krzyża i przygotowania placu pod krzyż. Dziękujemy serdecznie panu Bogdanowi Rogalskiemu, Wiesławowi Majewskiemu, Markowi Polczyńskiemu, Tadeuszowi Socińskiemu.

 9.  W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej Parafii przedstawicieli naszego diecezjalnego radia - Radia Warszawa. Pod kościołem będą rozprowadzać różne gadżety, opowiadać o rozgłośni i prosić nas o złożenie ofiar do puszek na dalsze działanie radia.