XXII Niedziela Zwykła – 03.09.2017r.

 1. Dzisiaj z racji I-szej niedzieli miesiąca po Mszy Świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i możliwość adoracji Pana Jezusa w ciszy i skupieniu do godz. 18.45.
 2. Jutro dzieci rozpoczynają nowy rok szkolny. Przypominamy dzieciom i rodzicom, aby po wakacjach skorzystać z sakramentu pokuty i w czystości sumienia rozpocząć czas nauki. Spowiedź na każdej Mszy Świętej.
 3. Przed nami I-szy czwartek miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 19.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, wspólna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia i adoracja Pana Jezusa do godz. 22.00.
 4. W piątek obchodzić będziemy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, które w tradycji ludowej zwane jest świętem Matki Bożej Siewnej. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 18.00 i 19.00. Tego dnia w Mszy Świętej godz. 19.00 wezmą udział wdowy i sieroty po poległych policjantach z całej Polski. Zostanie wtedy odprawiona uroczysta Msza Święta z oprawą policji. Dalsze uroczystości odbędą się w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.
 5. W roku szkolnym zapraszamy dzieci do naszej świetlicy, która działa tak jak co roku.
 6. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11.00 odbędzie się obrzęd poświęcenia tornistrów i przyborów szkolnych. Serdecznie zapraszamy dzieci z klas "0" i "1" Szkoły Podstawowej, ale i inne o przyniesienie plecaków z zawartością i proszenie Pana Boga o błogosławieństwo.
 7. Również za tydzień po Mszy Świętej o godz. 11.00 zmiana tajemnic różańcowych dla dzieci i rodziców należących do Kół Żywego Różańca.
 8. Za tydzień w niedzielę w salce pod zakrystią:
  - 17.00 - zebranie dla rodziców ministrantów w salce pod zakrystią
  - 17.45 - zebranie dla rodziców scholi i bielanek
  - 20.00 - zebranie dla uczestników październikowej pielgrzymki do Jordanii i Izraela.
  Obecność dla w/w obowiązkowa.
 9. Dnia 30 września, tj. sobota, Koła Żywego Różańca organizują autokarową pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd o godz. 5.00, powrót około 20.00. Koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii.
 10. Wspólnota dla Intronizacji Serca Pana Jezusa zaprasza na modlitewne czuwanie na Świętym Krzyżu k. Kielc, które odbędzie się z 14 na 15 września br. Wyjazd w godzinach południowych 14 września i powrót w południe 15 września. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii.
 11. W poniedziałki o godz. 18.30 w salce pod zakrystią rozpoczyna swoje spotkanie grupa Al-Anon. To wspólnota krewnych i przyjaciół alkoholików, aby dzielić się swoim doświadczeniem i wspólnie rozwiązywać problemy.
 12. Prezydent miasta Legionowo zaprasza mieszkańców Legionowa do skorzystania z bezpłatnych badań w kierunku profilaktyki raka prostaty. Wszelkie informacje dostępne na plakacie w gablocie parafialnej oraz na ulotkach informacyjnych."
 13. Dzisiaj w Muzeum Historycznym na Piaskach odbędzie się prelekcja dr Artura Bojarskiego, pt. "Zapomniana linia kolejowa Wieliszew - Nasielsk." Początek prelekcji o godz. 15.00.
 14. Wizyty w domach chorych z posługą sakramentalną w najbliższy wtorek (grupa I) oraz w najbliższą środę (grupa II). Kapłani odwiedzą chorych w godzinach 9.00 - 12.00. Odwiedzimy chorych ze stałej listy do której można jeszcze dopisać osoby pozostające w domach. Tel: 516 157 796.