XXI Niedziela Zwykła – 27.08.2017r.

 1. Dnia 25 sierpnia odbył się wyjazd integracyjny wolontariuszy i podopiecznych, którzy uczestniczą w zadaniu "Chcemy być razem" dofinansowany przez Gminę Miejską Legionowo. Uczestnicy zwiedzili Augustów, Studzieniczną, Sejny, Wigry, Białystok i Świętą Wodę. Był to wspaniały czas bycia razem przez wspólny wyjazd połączony ze zwiedzaniem naszej Ojczyzny. Już dzisiaj wszyscy są zaproszeni na wspólne biesiadowanie - piknik w dniu 10.09 w godz. 16.00 - 19.00.
 2. Dzisiaj o godz. 20.00 w salce pod zakrystią spotkanie Rycerzy św. Jana Pawła II oraz tych, którzy chcieliby się zapisać do tej szczególnej wspólnoty.
 3. W piątek, 1 września kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy tego dnia o tych, którzy zgineli w tych dniach na froncie zachodnim i wschodnim.
 4. W tym tygodniu przypada:
  - I piątek miesiąca - spowiedź od godz. 17.30;
  - I sobota miesiąca - nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Pannie po Mszy Świętej o godz. 19.00 i trwać będzie do godz. 21.00;
  - I niedziela miesiąca - po Mszy Świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja i możliwość adoracji w ciszy i skupieniu do godz. 18.45. O godz. 13.30 w salce pod zakrystią kolejne spotkanie dla Kół Żywego Różańca.
 5. W najbliższy piątek o godz. 20.00 w kościele konferencja dla rodziców przed chrztem dziecka i chrzestnych jeśli są z naszej Parafii. Pamiętajmy, że osoba ubiegająca się o zaświadczenie na ojca chrzestnego, matkę chrzestną, która będzie pełniła funkcję w innej Parafii również musi wziąć udział w konferencji. Dotyczy to również rodziców planujących chrzest dziecka w innej Parafii niż nasza.
 6. W piątek i sobotę na górnym parkingu zbiórka makulatury z przeznaczeniem na misje.
 7. Od 1 września w piątki o godz. 18.15 - 20.15 będzie można skorzystać z nieodpłatnej pomocy mediatora małżeńsko - rodzinnego.
 8. Dziękujemy za piątkowe i sobotnie prace porządkowe. W tym tygodniu również będzie wiele prac do wykonania, a zatem czekamy na chętnych w piątek i sobotę o godz. 8.00.
 9. Dzisiaj, jak tydzień temu ogłaszaliśmy, przed kościołem przedstawiciele "Fundacji Na Ratunek Dzieciom z chorobą nowotworową" zbierają pieniądze dla 10-letniego ciężko chorego Jędrka, który jest już po 4 ciężkich operacjach, po przeszczepie szpiku kostnego, a przed nim ważna i kosztowna następna operacja.
 10. Dzisiaj czytamy list naszego Pasterza - Jego Ekscelencji Ks. Abpa Henryka Hosera SAC:

  Drodzy Bracia i Siostry,
  Duchowieństwo i Wierni Diecezji Warszawsko-Praskiej,

  Diecezja Warszawsko Praska dostępuje niezwykłego zaszczytu. Odwiedzi Ją Matka Boża w kopii obrazu Częstochowskiego, od 2 września 2017 do roku do 16 czerwca roku 2018.

  Peregrynacja rozpocznie się w chwili, gdy wspominamy 300. rocznicę koronacji obrazu jasnogórskiego koronami ofiarowanymi przez Papieża Klemensa XI. Jednocześnie wspominamy stulecie objawień fatimskich, tak ciągle i zawsze aktualnych. I wreszcie z wdzięcznością wspominamy i przeżywamy srebrny jubileusz istnienia naszej Diecezji, ustanowionej w maryjne święto Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny.

  Duszpasterski rok 2017/2018 przeżywamy pod hasłem nowego programu: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Tegoż Ducha i Jego dary otrzymujemy już w sakramencie Chrztu św. I zwłaszcza w Sakramencie Bierzmowania. Gdy modlimy się do Matki Bożej słowami: „Zdrowaś Maryjo łaski pełna” wyznajemy Jej napełnienie Duchem Świętym Stworzycielem, co potwierdza Anioł Gabriel w czasie Zwiastowania: „Duch Święty zstąpi na Ciebie i Moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym”. Maryja jest posłana do nas „w Duchu Świętym”, niosąc Jego Dary i będąc Pośredniczką Łask. To nie Ona, lecz my przychodzimy z pustymi rękami.

  Matka Boża w obrazie Częstochowskim odwiedzi nasze wioski i miasta, przejdzie koło naszych domów, zatrzyma się w naszych kościołach i kaplicach. Udzieli nam królewskiej audiencji Królowej i Matki, audiencji, której nie wolno przeoczyć. Ona wszystkich wysłuchuje i na wszystko reaguje, jeśli zwracamy się do Niej z ufnością, wiarą i nadzieją.

  W ciągu krótkiej historii naszej Diecezji, to już trzeci raz, gdy Matka Boża w swoim wizerunku ukazuje się naszym oczom. Była peregrynacja Matki Bożej Fatimskiej w roku 1996 i kilka lat temu Matki Bożej Loretańskiej. Jednak zawsze jest to jedna i ta sama Maryja z Nazaretu, Matka Boża i Matka nasza. A zatem „Idźmy, tulmy się jak dziatki do serca Maryi Matki!”.

  Zapraszam wszystkich – duchownych diecezjalnych i zakonnych, rodziny zakonne, ruchy i stowarzyszenia, środowiska diecezjalne, wiernych świeckich – do udziału w uroczystości rozpoczęcia peregrynacji Kopii Jasnogórskiego Wizerunku. W sobotę, 2 września, na placu przed radzymińską Kolegiatą Przemienienia Pańskiego, Eucharystią o godzinie 12.00 rozpoczniemy czas tego wyjątkowego nawiedzenia.

  Z serca błogosławię

  + Abp Henryk Hoser SAC
  Biskup Warszawsko-Praski