XXI Niedziela Zwykła – 23.08.2020r.

  1.  Dzisiejszą niedzielą (która jest ostatnią niedzielą służby księdza Piotra w naszej Parafii) pragniemy wyrazić wdzięczność księdzu Piotrowi za 4-letnią posługę w naszej Parafii. W sposób szczególny tę wdzięczność wyrazimy dzisiaj podczas Mszy Świętej o godzinie 9.00. Od 27 sierpnia ksiądz Piotr rozpoczyna swoje posługiwanie na nowej placówce, tj. w Parafii Chrystusa Króla w Warszawie.

  2.  Jutro zostaną dostarczone plecaki do dzieci na Litwie z Turmont, Jałówki i Kowalczuk. Ze względu na epidemię jest to bardzo trudne logistycznie przedsięwzięcie, ale dzięki pomocy władz litewskich, zwłaszcza Pani Minister Spraw Wewnętrznych Litwy będzie można to nasze wspólne dzieło przeprowadzić do końca. Szkoda, że nasze władze państwowe na ten szczytny cel, jakim jest niesienie pomocy naszym Rodakom na Litwie pozostały głuche.  Dziękujemy tym wszystkim, którzy zaangażowali się w trud zrobienia wyprawek szkolnych. W sumie przekazujemy 200 wyprawek na Litwę i 12 do szkoły w Błędostowie. Daliśmy wiele swoje chrześcijańskiego serca.

  3.  W środę, 26 czerwca obchodzić będziemy uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 18.00 i 19.00. Tego dnia kancelaria parafialna z racji na uroczystość będzie nieczynna.

  4.  W piątek o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza Święta wypominkowa za naszych bliskich zmarłych.

  5.  We wtorek o godz. 18.30 w salce pod zakrystią spotkanie dla osób zapisanych na pielgrzymkę do Gruzji i Armenii. Obecność obowiązkowa.