XVII niedziela zwykła

1. W dniu dzisiejszym z racji jutrzejszego wspomnienia św. Krzysztofa, po każdej Mszy świętej obrzęd poświęcenia pojazdów mechanicznych. Również jutro, w poniedziałek, po Mszy świętej o godz. 18.00 i 19.00 będzie można uczestniczyć w poświęceniu swoich pojazdów. Obrzęd będzie się odbywać na górnym parkingu. Wjeżdżamy od ul. Zegrzyńskiej a po poświęceniu zjeżdżamy do ul. Obrońców Lwowa.
2. W dniu jutrzejszym w liturgii wspominamy św. Jakuba i św. Krzysztofa. Św. Krzysztof jest patronem wszystkich kierowców i podróżujących, a św. Jakub patronem pielgrzymów. Tego dnia pamiętajmy w modlitwach o Ks. Krzysztofie Gołasiu, pierwszym proboszczu naszej parafii.
3. We wtorek wspominać będziemy świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Pamiętajmy tego dnia o naszych seniorach, o naszych babciach i dziadkach.
4. W piątek o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza święta wypominkowa za naszych bliskich zmarłych.
5. Przypominamy, że w okresie wakacji spowiedź w dni powszednie 15 min przed Mszą świętą. W niedzielę do południa podczas każdej Mszy świętej, a popołudniu 30 minut przed rozpoczęciem Mszy świętej.
6. W wakacje w każdy wtorek możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 19.30 do 21.00.
7. Już kilka dni dzieli nas od miesiąca sierpnia, czasu licznych pielgrzymek na Jasną Górę. W gablocie umieszczone są plakaty z propozycją skorzystania z pielgrzymek.
8. Dziękujemy za prace porządkowe wykonywane w tym tygodniu na terenie kościelnym. Dziękujemy za pracę, poświęcony czas a nade wszystko za chęć dbałości o estetykę naszego terenu.