XVII Niedziela Zwykła – 30.07.2107r.

 1. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc sierpień. Miesiąc wielkich wydarzeń narodowych, jak "Cud nad Wisłą" i religijnych, jak pielgrzymki na Jasną Górę oraz Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to również miesiąc trzeźwości narodowej. Zachęcamy do powstrzymania się od spożywania napojów alkoholowych.
 2. We wtorek 1 sierpnia obchodzić będziemy 73 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W naszym mieście program obchodów wygląda następująco:
  9:00 Składanie kwiatów w miejscach pamięci narodowej.
  17:00 Uroczystości pod Pomnikiem Polski Walczącej.
  18:00 Msza święta w kościele pw. Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
 3. Tradycją stało się, że w czasei wakacji Legionowskie Stowarzyszenie AMICUS wspólnie z naszą Parafią organizują letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży nad morzem, nad mazurskimi jeziorami czy też, prowadząc zajęcia świetlicowe. W tym czasie letniego wypoczynku udział biorą młodzi ludzie z Legionowa i sąsiednich gmin oraz innych powiatów województwa Mazowieckiego, jak chociażby, z powiatu garwolińskiego. W ten sposób dajemy odrobinę uśmiechu wszystkim naszym pociechom, tym zdrowym i tym borykającym się z różnymi trudnościami, chorobami, niepełnosprawnością czy też z kłopotami związanymi z osobowością. Wakacje, to czas zawierania nowych znajomości, zdobywania nowych kontaktów i integracji. Zapraszamy osoby zainteresowane, spełniające w/w kryteria ma wakacyjny  wyjazd do miejscowości Jarosławiec nad morzem w dniach 6-12 VIII 2017r. Ilość miejsc ograniczona.
  Zadanie jest dofinansowane przez Zarząd Województwa Mazowieckiego.
 4. W tym tygodniu przypada:I czwartek miesiąca - adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 22:00
  I piątek miesiąca - spowiedź od godziny 18:00. Proszę nie przychodzić wcześniej ponieważ o godzinie 17:00 w kościele udzielany będzie Sakrament Małżeństwa . O godzinie 20:00 konferencje przedmałżeńskie.
  I sobota miesiąca - nabożeństwo wynagradzające Sercu Matki Bożej i adoracja do godziny 21:00
  I niedziela miesiąca - po mszy świętej o godzinie 12:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna. Po procesji możliwość adoracji Pana Jezusa w ciszy do godziny 18:30.
 5. W czwartek o godzinie 20:00 w salce pod zakrystią zebranie dla osób wyjeżdżających w sierpniu na pielgrzymkę do Wilna. Obecność obowiązkowa.
 6. W piątek i sobotę na górnym parkingu zbiórka makulatury z przeznaczeniem na misje.
 7. W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godzinie 7:30 kolejna grupa dzieci wyjeżdża na letni wypoczynek nad morze. Życzymy dobrego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu.
 8. 18.08.2017 z Parafii Garnizonowej w Legionowie jest organizowany wyjazd rowerowy dla osób dorosłych do Ossowa z okazji obchodów 97 rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920. Trasa liczy 27 km. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie w gablocie wraz z numerem telefonu, pod który można zgłaszać swój udział. Wyjazd o godzinie 7:30
 9. Legionowskie Stowarzyszenie Amicus organizuje akcję "Weź plecak, daj wyprawkę" przy wielkim zaangażowaniu wiernych. W przyszłą niedzielę w prezbiterium będą umieszczone plecaki, które należy zabrać do domów, wypełnić przyborami szkolnymi (piórniki, zeszyty, mazaki, długopisy, bloki itp.) i najpóźniej do 13 sierpnia dostarczyć do zakrystii, tak aby dzieci z biedniejszych rodzin przybory szkolne otrzymały jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego. Imiona, nazwiska oraz adresy dzieci potrzebujących wsparcia z naszej parafii proszę podawać w zakrystii.
 10. Spotkanie dla osób, które zapisały się na pielgrzymkę do Fatimy u pana Piotra z Biura Pielgrzymkowego "Gabriel". Zapraszamy na spotkanie 12 sierpnia (sobota) o godzinie 19:00 w salce pod zakrystią. Obecność obowiązkowa.
 11. Serdeczne podziękowania dla osób, które w minionym tygodniu pracowały przy porządkach na terenie kościelnym. Na przyszły piątek również zapraszamy osoby chętne do pomocy przy porządkowaniu naszego terenu kościelnego.