XVII niedziela zwykła

1. W dniu wczorajszym grupa 47 dzieci i młodzieży wróciła z tygodniowego wypoczynku na Warmii I Mazurach. Dziękujemy opiekunom za pełną oddania troskę i opiekę nad grupą. Dziękujemy Opatrzności Bożej za kierowanie drogami całej grupy.
2. W dniu dzisiejszym, po każdej Mszy świętej, obrzęd poświęcenia pojazdów i błogosławieństwo kierowców z racji przypadającego w miniony wtorek wspomnienia św. Krzysztofa.
3. We wtorek, 1 sierpnia, obchodzić będziemy 79 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy o naszych bohaterach. Zapraszamy na Msze święte o godz. 18.00 i 19.00 gdzie będziemy modlić się w intencji powstańców i w intencji pokoju w Ojczyźnie i na świecie.
Prezydent i Rada Miasta Legionowo oraz Koło Światowego Związku Żołnierzy AK i Oddział Stowarzyszenia Szarych Szeregów w Legionowie zapraszają na obchody 79 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego:
• 08:45 – uroczystości w kwaterze wojennej na cmentarzu w Legionowie
• 10:00 – uroczystości przy obelisku upamiętniającym żołnierzy 3. Kompanii 1. Batalionu I Rejonu „Marianowo - Brzozów" przy ul. Kościuszki (róg ul. Wrzesińskiej - na granicy Legionowa z Chotomowem)
• 12:00 – uroczystości przy pomniku poległych harcerzy Szarych Szeregów na os. Batorego
• 17:00 – uroczystości przy pomniku Polski Walczącej na rondzie AK
• 18:00 – w kościele św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny – dawny kościół garnizonowy – zostanie odprawiona uroczysta Msza święta z udziałem władz miasta i pocztów sztandarowych różnych instytucji i organizacji.
4. W tym tygodniu przypada:
- I czwartek miesiąca – po Mszy świętej o godz. 19.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i możliwość adoracji do godz. 22.00;
- I piątek miesiąca – spowiedź od godz. 17.30 do 19.30;
- I sobota miesiąca – po Mszy świętej o godz. 19.00 litania Loretańska do Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Zakończenie adoracji o godz. 21.00;
- I niedziela miesiąca – po Mszy świętej o godz. 12.30 procesja eucharystyczna i możliwość adoracji do godz. 18.45.
5. W piątek o godz. 20.00 w salce pod zakrystią konferencja przed chrzcielna dla rodziców dzieci przed chrztem, rodziców chrzestnych i kandydatów na chrzestnych pochodzących z naszej parafii. W konferencji biorą udział również ci, którzy będą prosić o zaświadczenie dla chrzestnych do innej parafii.
6. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu rozpoczynamy kolejną edycję akcji „Weź plecak – daj wyprawkę” z myślą o biedniejszych polskich dzieciach z Wileńszczyzny i naszego miasta. Przy ołtarzu będą wyłożone plecaki, które trzeba będzie wypełnić przyborami szkolnymi i plecak z zawartością przynieść do kościoła do 15 sierpnia, tak by wyprawki przed rozpoczęciem roku szkolnego zawieźć na Litwę i przekazać dzieciom.