XVI Niedziela Zwykła – 21.07.2019r.

 1.  Dzisiaj z racji czwartkowego wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców po każdej Mszy świętej obrzęd poświęcenia pojazdów mechanicznych i błogosławieństwo kierowców. Również w czwartek w sam dzień św. Krzysztofa po Mszy św. o 18.00 i 19.00 poświęcenie pojazdów. Ofiary składane podczas poświęcenia są przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy.

 2.  Również dzisiaj w Muzeum Historycznym na Piaskach o godz. 19.00 prelekcja dra Artura Bojarskiego pt. "Kwietniówka i Nowopol" - zapomniane osady powiatu legionowskiego.

 3.  W poniedziałek obchodzić będziemy w kościele święto św. Marii Magdaleny, a w naszej Parafii to także nabożeństwo do św. Rity - patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Zapraszamy na Mszę świętą o 19.00, a następnie na nabożeństwo do św. Rity. Róże będzie można kupić przed kościołem przed Mszą św.

 4.  W piątek o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza święta wypominkowa za naszych bliskich zmarłych polecanych w wypominkach.

 5. W tym tygodniu przypada:

  - w poniedziałek święto św. Marii Magdaleny

  - we wtorek święto św. Brygidy, patronki Europy

  - w środę wspomnienie św. Kingi, dziewicy

  - w czwartek wspomnienie św. Jakuba i Krzysztofa, patronów kierowców

  - w piątek wspomnienie św. Joachima i Anny - rodziców Najświętszej Maryi Panny

 6.  Bardzo serdecznie dziękujemy za piątkowe i sobotnie prace porządkowe. Panie już o godz. 4.30 przychodzą, aby zamiatać aleje, a panowie trochę później rozpoczynają koszenie trawników i wywóz trawy. Chylimy czoła przed takimi, pełnymi miłości i wiary Parafianami. "Nie miłujmy słowem i językiem, ale czynem i prawdą" powiedział Pan Jezus. W piątek i sobotę również czekamy na chętnych do pracy.