XV niedziela zwykła

1. W dniu dzisiejszym z racji 16 lipca i przypadającego tego dnia wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel na Mszy świętej o godz. 9.00 odbędzie się nabożeństwo poświęcenia i nałożenia na osoby chętne Szkaplerza karmelitańskiego. Szkaplerz jest szatą Maryi, jest znakiem pokuty i nawrócenia. Zapraszamy również osoby, które już noszą Szkaplerz do odnowienia swoich przyrzeczeń.
2. Jutro, w poniedziałek, o godz. 10.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta w intencji pracowników i słuchaczy Centrum Szkolenia Policji w Legionowie w związku z przypadającym w tym tygodniu świętem policji.
3. W środę zapraszamy na kolejne nabożeństwo do św. Józefa, patrona małżeństw i rodzin. O godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza święta z okolicznościowym kazaniem, a następnie będziemy polecać nasze rodziny, małżeństwa, ich problemy w opiekę św. Józefa. Intencje będzie można złożyć przed Mszą świętą o godz. 19.00 przed ołtarzem.
4. W sobotę, 22 lipca, odbędzie się kolejne nabożeństwo do św. Rity, patronki spraw trudnych i beznadziejnych. O godz. 19.00 Eucharystia i bezpośrednio po niej modlitwy do naszej patronki od spraw trudnych. Róże będzie można zakupić przed Mszą świętą o godz. 19.00.
5. W niedzielę 47 osobowa grupa dzieci wraz z opiekunami udaje się na tygodniowy letni wypoczynek na Warmię i Mazury. Przed podróżą wezmą udział we Mszy świętej o godz. 7.30, następnie pakowanie bagaży i wyjazd. Życzymy im dobrego wypoczynku, wielu wspaniałych wrażeń i opieki Matki Bożej i św. Krzysztofa na czas drogi i pobytu.
6. Jeszcze dzisiaj o godz. 15.00 w Muzeum Historycznym na Piaskach odbędzie się wykład pana dr Andrzeja Kaczyńskiego pana dr Artura Bojarskiego w związku z 60-leciem Jeziora Zegrzyńskiego. Będzie wiele o historii, gospodarce, turystyce i wypoczynku.
7. Dziękujemy za piątkowe i sobotnie prace porządkowe na terenie kościelnym. Dzięki pracy kilku oddanych osób nasz teren jest zadbany i przyciąga wielu swą estetyką.