XIX niedziela zwykła

1. W dniu dzisiejszym zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie. O godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza święta i bezpośrednio po niej wyruszy procesja fatimska. Intencje można złożyć przed Mszą świętą.
2. We wtorek, 15 sierpnia, obchodzimy w kościele uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, która jest uroczystością Patronki naszej diecezji – Matki Bożej Zwycięskiej. Jest to zarazem święto Wojska Polskiego i 103 rocznica Cudu nad Wisłą. Msze tego dnia są odprawiane jak w każdą niedzielę czyli o godz. 7.30, 9.00, 11.00, 12.30 i 19.00. Na każdej Mszy świętej obrzęd poświęcenia wianków z tegorocznych kwiatów i zbóż.
3. We wtorek 15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i w rocznicę Bitwy Warszawskiej, organizowany jest VII Rajd rowerowy z Legionowa do Ossowa szlakiem Bitwy Warszawskiej 1920. Wyjazd o godz. 6.45 spod legionowskiego ratusza do Ossowa. Wszyscy uczestnicy Rajdu otrzymają okolicznościowe koszulki. W Ossowie o godz. 9.30 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta z udziałem Ks. Biskupa Romualda Kamińskiego w kolejną rocznicę Bitwy Warszawskiej. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
4. W środę, 16 sierpnia, o godz. 7.30 zostanie odprawiona Msza święta w intencji firm działających na naszym legionowskim rynku, w intencji właścicieli, pracowników i ich rodzin, oddając ich w opiekę Matki Bożej Fatimskiej.
5. W czwartek, 17 sierpnia, przypada dzień imienin Księdza Biskupa Jacka Grzybowskiego, biskupa pomocniczego naszej diecezji. Pamiętajmy w modlitwie o solenizancie i polecajmy opiece Matki Bożej Zwycięskiej oraz patrona, św. Jacka.
6. 19 sierpnia, w sobotę, po Mszy świętej o godz. 19.00 nabożeństwo do św. Józefa, patrona małżeństw i rodzin. Intencje będzie można złożyć pod ołtarzem, przed Mszą świętą.
7. W przyszłą niedzielę, 20 sierpnia i za dwa tygodnie, 27 sierpnia, zapraszamy na koncert muzyki organowej w wykonaniu naszej Pani Organistki Doroty Bonisławskiej. Będziemy mogli usłyszeć utwory dawnych mistrzów muzyki organowej oraz kompozytorów współczesnych. Koncerty odbędą się po wieczornej Mszy świętej, około godz. 20.00.
8. Uczestniczymy w akcji: „Weź plecak – daj wyprawkę” z myślą o biedniejszych dzieciach z polskich rodzin z terenów Wileńszczyzny. Osoby, które pobrały plecaki, proszone są o zwrot plecaków wypełnionych przyborami szkolnymi, najpóźniej do 16 sierpnia, tj. do środy włącznie. Kto by chciał się włączyć w to szlachetne dzieło to jeszcze dzisiaj można pobrać plecaki, które znajdują się na podeście scholi.