XIX Niedziela Zwykła – 12.08.2018r.

  1.  Wakacyjny układ Mszy Świętych, spowiedzi oraz kancelarii parafialnej: >>TUTAJ<<.

  2.  Jutro, 13 sierpnia o godz. 7.30 rano będzie odprawiona Msza Święta w intencji przedsiębiorców, pracodawców i pracowników z naszego regionu. Zachęcamy nowe firmy, ich pracowników i rodziny do włączenia się w tą modlitewną akcję.

  3.  Jutro również kolejny dzień objawień fatimskich. W związku z tym zapraszamy  na Mszę Święta o godz. 19.00, a następnie na różaniec fatimski.

  4. W najbliższą środę, 15 sierpnia obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Mary Panny – tego dnia zobowiązani jesteśmy w sumieniu do uczestnictwa we Mszy Świętej, które w naszej świątyni będą sprawowane jak w każdą niedzielą, czyli o 7.30, 9.00, 11.00, 12.30, 19.00. Podczas każdej Mszy Świętej obrzęd poświęcenia ziół i kwiatów. Można wziąć te, które mamy w naszych przydomowych ogródkach.

  5. Trwa akcja „Weź plecak – daj wyprawkę”. W kościele są wyłożone plecaki, które należy zabrać ze sobą do domu i wypełnić je przyborami szkolnymi (piórniki, zeszyty, mazaki, kredki i inne) i z zawartością należy przynieść je do kościoła do dnia 15 sierpnia. W tym roku z racji, że w Polsce dzieci dostaną od Państwa 300 zł na wyprawkę szkolną, dlatego plecaki zostaną przewiezione do biedniejszych polskich dzieci zamieszkałych na Litwie.

  6. Ostatnia w tym roku Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy z Warszawy dnia 16 sierpnia. Zapisy od 14 do 15 sierpnia w godzinach od 15.00 do 19.00 w pomieszczeniach Konkatedry na warszawskim Kamionku. Szczegóły na plakacie w gablocie.

  7. Fundacja Instytut Patrium zaprasza na projekcję filmu o gen. Józefie Hallerze pt. "Błękitna Armia 1917-1919", która odbędzie się dnia 17 sierpnia (piątek) o godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej - Poczytalni w Centrum Komunikacyjnym w Legionowie. Szczegóły na plakacie w gablocie.

  8. NSZZ Solidarność oraz przewodniczący oddziału w Legionowie p. Dariusz Ejdys zapraszają do Ratusza Miejskiego na wystawę plakatów poświęconą błogosławionemu księdzu Jerzemu Popiełuszce. Wystawa dostępna do końca sierpnia.

  9. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wyjeździe rowerowym na obchody 98. rocznicy Bitwy Warszawskiej w Ossowie. Zbiórka 15 sierpnia o godz. 7.30 pod kościołem garnizonowym w Legionowie. Więcej informacji pod numerem telefonu na plakacie informacyjnym.

  10. Zapraszamy na Uwielbieniowe Warsztaty Wokalne. Szczegóły na plakacie w gablocie.