XIX Niedziela Zwykła – 11.08.2019r.

  1.  W sobotę w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia odbył się pogrzeb ś.p. ks. kan. Wojciecha Czarnowskiego, który przez ostatnie 2 lata posługiwał w naszej Parafii. Na pogrzebie była delegacja naszej Parafii. Księdzu Wojciechowi ofiarowaliśmy nasze modlitwy, a w dowód uznania złożyliśmy wieniec od całej naszej społeczności parafialnej.

  2.  We wtorek, 13 sierpnia kolejne nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 19.00, a następnie na różaniec fatimski. tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.

  3.  W czwartek, 15 sierpnia obchodzić będziemy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Matki Bożej Zielnej).  Układ Mszy świętych jak w każdą niedzielę (7.30, 9.00, 11.00, 12.30, 19.00). Na każdej Mszy św. obrzęd poświęcenia ziół.

  4.  Dzień 15 sierpnia to również święto państwowe i Wojska Polskiego, a także 99. rocznica Bitwy Warszawskiej. Główna uroczystość w Legionowie rozpocznie się Mszą św. o godz. 13.00 w kościele św. Józefa (Garnizonowy), następnie złożenie wieńców pod pomnikiem marsz. Józefa Piłsudskiego. W godz. 15.00 - 20.00 na Rynku Miejskim będą odbywać się imprezy plenerowe "Rap&Cud".

  5.  W przyszłą niedzielę grupa 46 dzieci wyjeżdża na tygodniowy wypoczynek do Darłówka nad morzem. O godz. 7.30 dzieci wezmą udział we Mszy św., a następnie odbędzie się pakowanie bagaży i wyjazd do Darłówka.

  6.  Dnia 15 sierpnia o godz. 7.30 sprzed kościoła św. Józefa Oblubieńca NMP wyruszy kolejny raj rowerowy do Ossowa szlakiem Bitwy Warszawskiej 1920. Powrót około 15.00 z pól ossowskich.

  7.  W przyszłą niedzielę Klub Sportowy "Spektrum Sportu" będzie zbierał podpisy pod kościołem dotyczące potrzeby obiektów tego typu w naszym mieście.

  8.  Do dnia 15 sierpnia wydłużamy naszą akcję "Weź plecak - daj wyprawkę". Kto plecak zabrał z kościoła do domu to proszony jest o zwrot plecaka ze zrobioną przez siebie wyprawkę szkolną. Kto jeszcze pragnie włączyć się w tą akcję to może wziąć plecak z podestu scholi po lewej stronie patrząc na ołtarz.

  9.  Mieszkańcy Turmont na Litwie prosili nas o zebranie i przekazanie im wraz z plecakami środków chemicznych, np. proszki do prania, płyny, szampony, pastę do zębów, mydło, płyn do naczyń i inne. Wszystkie te rzeczy przynieść do kościoła w przyszłą niedzielę.