XII Niedziela Zwykła

1. W czwartek obchodziliśmy Uroczystość Bożego Ciała. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do godnego i pobożnego przeżycia tego święta. Dziękujemy za osoby, które podjęły się trudu budowy i wystroju poszczególnych ołtarzy. Dziękujemy służbie liturgicznej, scholi, osobom niosącym poszczególne paramenty liturgiczne. W intencji budowniczych ołtarzy i poszczególnych rejonów zostaną odprawione Msze święte dziękczynno-błagalne:
- I ołtarz – 15 sierpnia, godz. 12.30
- II ołtarz – 16 sierpnia, godz. 19.00
- III ołtarz – 17 sierpnia, godz. 19.00
- IV ołtarz – 18 sierpnia, godz. 19.00
2. Trwając w oktawie Bożego Ciała zapraszamy na procesje eucharystyczne. Jeszcze dzisiaj o godz. 18.45 a od poniedziałku do czwartku po nabożeństwie czerwcowym czyli ok. 19.45.
3. W czwartek na zakończenie oktawy na Mszach świętych o godz. 18.00 i 19.00 będą święcone wianki z pierwocin tegorocznych ziół, kwiatów i pędów młodych zbóż. Również w tym dniu obchodzić będziemy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, która została przeniesiona z piątku z racji, że wówczas wypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
4. Jeszcze dzisiaj o godz. 17.30 odbędzie się spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
5. W środę odbędzie się kolejne nabożeństwo do św. Rity. Tej szczególnej świętej nasze troski będziemy polecać na Mszy świętej o godz. 19.00 i podczas nabożeństwa czerwcowego. Róże będzie można zakupić przed Mszą świętą.
6. W czwartek 23 czerwca przypada 17 rocznica święceń biskupich Ordynariusza naszej diecezji Księdza Biskupa Romualda Kamińskiego. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu i polecajmy Jego posługę opiece Matki Bożej Zwycięskiej.
7. W piątek o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza święta wypominkowa za naszych bliskich zmarłych. W związku z tym nabożeństwo czerwcowe będzie sprawowane o godz. 18.45.
8. Piątek to również ostatni dzień roku szkolnego. W niedzielę na Mszach świętych będziemy dziękować za wszelkie dobro minionego roku szkolnego i prosić o szczęśliwe i bezpieczne wakacje.
9. W przyszłą niedzielę organizujemy piknik rodzinny przy wydajnej współpracy z Urzędem Miasta Legionowo. W ramach pikniku będzie święcenie rowerów, przejażdżka rowerami, gry i zabawy dla dzieci, słodkości, grochówka. Piknik będzie utrzymany w duchu pirackim z myślą o najmłodszych.
10. Szanowni Państwo! Uprzejmie informujemy, iż w najbliższą niedzielę, podczas naszego parafialnego Pikniku Pirackiego można będzie odebrać pendrive z filmem z uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Pan fotograf oczekuje na Państwa przed kościołem od godziny 11:00. Przypominamy - 26 czerwca godzina 11:00. Zapraszamy!
11. Również w przyszłą niedzielę o godz. 20.00 w kościele odbędzie się spotkanie z prof. Janem Żarynem związane z najnowszą książką pod tytułem: „Kościół i Naród. Lata trwogi, lata nadziei”. Spotkanie jest organizowane przez Stowarzyszenie Polska jest Najważniejsza oraz Instytut Patrium. Serdecznie zapraszamy.
12. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 w salce pod zakrystią odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci, które w lipcu wyjeżdżają do Szklarskiej Poręby.
13. W okresie wakacji zapraszamy dzieci do skorzystania z naszej świetlicy parafialnej od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-14.00. Zaczynamy już od 27 czerwca. Będą wyjazdy do kina, sal zabaw, parków rozrywki ale również gry i zabawy na miejscu. Zapraszamy.
14. Zakończenie roku formacyjnego i dla ministrantów, lektorów, bielanek i scholi w przyszłą niedzielę o godz. 15.00. Zaczniemy wspólną modlitwą – Koronką do Bożego Miłosierdzia i dokonamy podsumowania rocznej działalności a później możliwość korzystania z radości piknikowej.
15. Dziękujemy serdecznie panom Wiesławowi Jaroszowi i Mateuszowi Jakubowskiemu. Za nieocenioną i bezinteresowną pomoc w pracach związanych z wycinką drzew i porządkowania terenu z gałęzi. Bardzo serdecznie dziękujemy.