XII Niedziela Zwykła – 25.06.2017r.

 1. Dzisiaj, jak ogłaszaliśmy w naszej Parafii odbędzie się doroczny festyn rodzinny pod hasłem "Na początek lata". Zaczynamy o 13.45 (na dole od ul. Zegrzyńskiej) poświęceniem rowerów i rajdem rowerowym, a także znaczeniem rowerów specjalnymi odblaskami. Będą stoiska kulinarne, dmuchańce, malowanie twarzy i animacje dla najmłodszych. Będzie wiele smakołyków do zjedzenia – grill, grochówka, słodkości. Nie zabraknie grup wokalnych: Nasze Warsztaty św. Rity – osoby niepełnosprawne wystawią sztukę „Moralność Pani Dulskiej”. Wystąpi Małgorzata Jarecka i kabaret Trzeci Oddech Kaczuchy, a także będzie można kibicować drużynom, które wezmą udział w turnieju piłki nożnej. A wieczorem od 20.00 do 22.00 potańcówka. Serdecznie zapraszamy.
 2. Od 1 lipca 2017 roku dzięki wsparciu finansowemu Zarządu Województwa Mazowieckiego będzie działać prowadzona przez Legionowskie Stowarzyszenie Amicus świetlica dla dzieci i młodzieży. W wakacje zajęcia odbywają się od poniedziałku do soboty w godzinach 14.00 - 17.00. W czasie zajęć świetlicowych młodzi ludzie obok radości z wolnego czasu (wakacji) mogli i mogą uczestniczyć w specjalnym bloku mającym na celu pomoc w nauce, rozwijaniu zainteresowań i uzdolnień, rozwijaniu kultury osobistej, poprawie sprawności fizycznej. Dzieci mają zapewnioną fachową opiekę, dożywianie i uczestniczą w wyjazdach integracyjnych na basen, do kina czy nad polskie morze.
 3. W piątek rozpoczęliśmy wakacje. W okresie wakacji od poniedziałku do piątku działa nasza świetlica parafialna w godz. 9.00 - 14.00. W świetlicy będą zajęcia sportowe, plastyczne, wyjazdy do kina, na basen i inne.
 4. W miesiącach wakacyjnych - w lipcu i sierpniu ulega zmianie życie sakramentalne w naszej Parafii. W dni powszednie spowiedź 15 minut przed rozpoczęciem Mszy Świętej, tak samo w niedzielę przed wieczorną Mszą Świętą. Kancelaria parafialna czynna będzie od poniedziałku do czwartku po ostatniej, wieczornej Mszy Świętej. Związane jest to z okresem urlopowym i wyjazdem księży na kolonie z dziećmi.
 5. W czwartek obchodzić będziemy święto Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 18.00 i 19.00. Tego dnia pamiętajmy o naszych solenizantach, zwłaszcza o naszym ks. Piotrze.
 6. W piątek o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza Święta wypominkowa.
 7. Także w najbliższy piątek w godz. 9.00 - 12.00 księża udadzą się z sakramentami świętymi do osób chorych (II-ga część). Osoby chore można zgłaszać w zakrystii oraz telefonicznie do czwartku włącznie.
 8. W tym tygodniu przypada:
  - I sobota miesiąca - po Mszy Świętej o godz. 19.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Pannie do godz. 21.00.
  - I niedziela miesiąca - po Mszy Świętej o godz. 12.30 - wystawienie Najświętszego Sakramentu, krótka adoracja i procesja Eucharystyczna. Po procesji możliwość adoracji Pana Jezusa do godz. 18.40. Po procesji zebranie dla Kół Żywego Różańca w salce pod zakrystią.
 9. Dziękujemy za piątkowe i sobotnie prace porządkowe. W tym tygodniu w piątek i sobotę czekamy na chętnych do wspólnych prac.
 10. Osoby zainteresowane udziałem w rekolekcjach "Jezus na stadionie" mogą jeszcze nabyć bilet na to wydarzenie. Kontakt: 601 212 640.
 11. Nasza Parafia w trosce o osoby starsze, schorowane, niedołężne pragnie zorganizować grupę wolontariuszy, którzy swój własny czas poświęcą dla dobra innych potrzebujących ludzi. Osoby chętne prosimy o zgłoszenie się do zakrystii. Pragnieniem naszym jest zebranie około 20 osób - wolontariuszy. Zadanie jest dofinansowane przez Gminę Miejską Legionowo.