XI niedziela zwykła

1. W dniu dzisiejszym w naszej parafii odbędzie się doroczny piknik rodzinny utrzymany w konwencji słowiańskiej. Będzie wiele atrakcji dla dzieci i dla dorosłych. Będą dmuchańce, animacje dla dzieci m.in. lepienie garnków, animacje sportowe, popcorn, wata cukrowa, lody, słodkości, grochówka, dania grillowe. Rozpoczniemy po Mszy świętej o godz. 12.30 pod krzyżem misyjnym od poświęcenie rowerów i rajdu rowerowego. Pierwsi uczestnicy otrzymają kaski rowerowe dla bezpieczeństwa przejazdów.
2. Również dzisiaj o godz. 16.30 w kościele odbędzie się zakończenie roku formacyjnego dla ministrantów, bielanek i scholi. Będą nagrody.
3. Jeszcze dzisiaj w ramach nabożeństwa czerwcowego odmówimy akt poświęcenia Ukrainy i Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi. Będziemy modlić się o jak najszybsze zakończenie wojny na Ukrainie.
4. W poniedziałek, 19 czerwca, zapraszamy na kolejne nabożeństwo do św. Józef. O godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza święta, a następnie w ramach nabożeństwa czerwcowego będziemy modlić się do patrona małżeństw i rodzin.
5. Zachęcamy do skorzystania z darmowych porad psychologa, prawnika, poradni życia rodzinnego:
- w poniedziałek w godz. 18.00-20.00 – porady psychologa
- we wtorek w godz. 17.00-19.00 – porady prawnika
- w czwartek w godz. 18.00-20.00 – poradnia życia rodzinnego z mediacją rodzinną
6. Jest również możliwość skorzystania z zabiegów rehabilitacyjnych od poniedziałku do piątku w godz. 16.00-18.00. W ramach zabiegów można skorzystać z pola magnetycznego, lampy solux, bioprądów, lasera, ćwiczeń usprawniających, masażu leczniczego. Wszystkie zabiegi odbywają się w budynku centrum wsparcia fizycznego.
7. W czwartek, 22 czerwca kolejne nabożeństwo do św. Rity. O godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza święta, w czasie której odbędzie się obrzęd poświęcenia róż, a później w ramach nabożeństwa czerwcowego nasze modlitwy do patronki spraw trudnych i beznadziejnych.
8. W tym tygodniu dzieci i młodzież kończą rok szkolny. W sposób szczególny będziemy modlić się w intencji dzieci, młodzieży i nauczycieli w przyszłą niedzielę na każdej Mszy świętej.
9. W sobotę obchodzić będziemy uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela. Zapraszamy na Msze święte o godz. 18.00 i 19.00.
10. W czasie wakacji będzie czynna nasza świetlica. Zapraszamy dzieci od poniedziałku do piątku w godz. 09.00-14.00. W czasie funkcjonowania świetlicy będą zajęcia plastyczne, sportowe, wyjazdy do kina i parków rozrywki. Zadanie dofinansowane przez gminę miejską Legionowo.
11. W okresie wakacji w miesiącu lipcu i sierpniu układ Mszy świętych nie ulega zmianie. Spowiedź od poniedziałku do soboty 15 minut przed Mszą świętą. W niedziele do południa podczas każdej Mszy świętej. Po południu spowiedź 30 minut przed rozpoczęciem Eucharystii.
12. W przyszłą niedzielę o godz. 17.45 w salce pod zakrystią odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci, które w lipcu wyjeżdżają na letni wypoczynek do Olsztyna w czasie wakacji. Obecność obowiązkowa