X niedziela zwykła

1. W czwartek odbyła się procesja Bożego Ciała, która wyrażała naszą chęć podążania za Chrystusem eucharystycznym. Dziękujemy wszystkim, którzy poprzez aktywny udział przyczynili się godnego przeżycia udziału w procesji. Dziękujemy osobom zbierającym ofiary na kwiaty, robiącym ołtarze, asyście kościelnej, ministrantom, lektorom, bielankom, scholii, dzieciom komunijnym i rocznicowym, osobom niosącym poszczególne paramenty liturgiczne. Dziękujemy Straży Miejskiej za zabezpieczenie trasy procesji i Urzędowi Miasta za koszenie i porządkowanie ulic przemarszu. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym duchowym przeżyciu.
2. Jeszcze dzisiaj o godz. 17.30 w salce pod zakrystią odbędzie się spotkanie dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania.
3. We wtorek 13 czerwca zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie. O godz. 19.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta, a później weźmiemy udział w procesji fatimskiej modląc się na różańcu.
4. Tego samego dnia o godz. 7.30 zostanie odprawiona Msza święta w intencji firm działających na naszym legionowskim rynku, w intencji właścicieli, pracowników i ich rodzin oddając ich w opiekę Matki Bożej Fatimskiej.
5. 13 czerwca we wtorek z racji nabożeństwa fatimskiego nie będzie czynna kancelaria parafialna.
6. 14 czerwca, w środę o godz. 18.00 w siedzibie Fundacji Pasja Życia na ul. Strużańskiej 2B odbędzie się spotkanie z podróżnikiem Janem Przeorem. Tematem spotkania będą Wyspy Kanaryjskie.
7. W tym tygodniu będą odbywać się darmowe porady i konsultacje:
- w poniedziałek – psycholog w godz. 18.00 – 20.00
- we wtorek – prawnik w godz. 17.00 – 19.00
- w czwartek – poradnia życia rodzinnego z mediacją rodzinną w godz. 18.00 – 20.00
8. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała na Mszach świętych o godz. 18.00 i 19.00 będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia wianków z pierwocin tego roku.
9. W piątek obchodzić będziemy uroczystość Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na Msze święte o godz. 18.00 i 19.00. Ze względu na świąteczny charakter tego dnia nie ma postu.
10. Za tydzień w niedziele zapraszamy na kolejny parafialny piknik rodzinny utrzymany w konwencji słowiańskiej. Będzie wiele atrakcji dla dzieci m. in. lepienie garnków z gliny, dmuchańce, animacje sportowe, słodkości, grochówka, grill i wiele innych atrakcji. Rozpoczynamy na placu przed kościołem od poświęcenia rowerów i rajdem rowerowym. Zapraszamy do aktywnego spędzenia czasu z rodziną i znajomymi.
11. W przyszłą niedzielę, 18 czerwca, o godz. 16.30 w kościele służba liturgiczna ołtarza – ministranci, lektorzy, bielanki i schola będą mieć zakończenie roku formacyjnego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej.
12. Również w niedzielę 18 czerwca w Warszawie odbędzie się Narodowy Marsz dla życia i rodziny pod hasłem: Przyszłość Polski. Początek o godz. 11.00 na Placu Zamkowym. Zakończenie o godz. 13.00 Mszą świętą w kościele Św. Krzyża.
13. Przypominamy, że I Komunia święta w przyszłym roku odbędzie się w sobotę 11 maja.
14. Bardzo serdecznie dziękujemy za pełne poświęcenia prace porządkowe w tym tygodniu. Wiele było pracy: koszenie, zamiatanie, a aura nas nie rozpieszczała. Były wiatry, które obtrącały szyszki, które zaśmiecały chodniki i trawniki. Bardzo z całego serca dziękujemy za bezinteresowną i nieocenioną pracę na rzecz estetyki naszego terenu.