VIII Niedziela zwykła

1. Moi Drodzy. Wszyscy w minionym tygodniu przeżyliśmy głęboki szok. Na Ukrainie rozpoczęła się wojna, która z dnia na dzień przynosi nowe ofiary i zniszczenie. Nie możemy stać obok i być obojętni. Dzisiaj i w Środę Popielcową przed kościołami w całej Polsce zbierane są ofiary na pomoc umęczonym naszym braciom i siostrom z Ukrainy. Również potrzebne są dary żywnościowe, środki higieniczne, koce, śpiwory. Wszystkie te dary możemy przynosić dzisiaj do kościoła, jak również każdego dnia od godz. 16.00 do kancelarii. Coraz więcej mieszkańców Ukrainy, zwłaszcza kobiet i dzieci ucieka przed wojną do Polski, również niektórzy będą kierować się do Legionowa. Przed kościołem rozdawane są deklaracje – chęć przyjęcia uchodźców do swoich domów. Nieraz mamy duże domy gdzie nie wszystkie pomieszczenia są wykorzystane, nierzadko w mieszkaniu mieszka jedna osoba a pomocy potrzebują dzieci i matki. Proszę nie tylko pobrać taką deklarację ale ją wypełnić i niezwłocznie dostarczyć do kościoła celem stworzenia bazy noclegowej. Deklarację można pobrać także ze strony parafialnej oraz z FB naszej parafii i po wypełnieniu przesłać na adres mbfatimska.pl@gmail.com. Moi Drodzy okażmy solidarność. Dzisiaj Ukraina jutro może my… Oby tak nigdy nie było. Proszę Was o szczerą pomoc.
2. Już od czwartku trwamy na modlitwie w intencji pokoju. Zapraszamy i w tym tygodniu do wspólnej modlitwy. W tę niedzielę zapraszamy na godz. 16.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Adoracja trwać będzie do godz. 18.00. Od poniedziałku do soboty zapraszamy na godz. 15.00. Będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i wspólna adoracja.
3. Rozpoczynamy dziś w kościele 55 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który potrwa od 27 lutego do 5 marca. Rozpoczyna się on tradycyjnie w ostatnią niedzielę karnawału. Jego celem jest zwrócenie uwagi na problem alkoholizmu oraz wartość abstynencji, do której Kościół zachęca. Jest to czas modlitwy nie tylko za pogrążonych w nałogu alkoholizmu i wszystkich innych nałogach, ale też za ich rodziny, współuczestniczące w dramacie uzależnienia.
4. We wtorek grupa parafialna Przymierze Miłosierdzia zaprasza nas na wieczór uwielbienia – nabożeństwo w inte’ncji pokoju na Ukrainie. Początek o godz. 18.30 a zakończenie o 20.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
5. W środę – w Środę Popielcową w myśl intencji Ojca świętego Franciszka zachęcamy do solidnego postu może nawet o chlebie i wodzie w intencji wyproszenia pokoju – „Ten rodzaj złego ducha można wypędzić tylko modlitwą i postem”.
6. W tym tygodniu rozpoczniemy Wielki Post. Rozpoczyna się on w Środę Popielcową obrzędem posypania naszych głów popiołem na znak pokuty i umartwienia. Tego dnia zapraszamy na Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.30, 9.00, 16.30 dla dzieci, 18.00 i 19.45 oraz o 20.15 w Centrum Szkolenia Policji. Tego dnia obowiązuje nas post ścisły – ilościowy i jakościowy.
7. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
• w piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16.30, dla młodzieży i dorosłych o 18.45
• w niedziele Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15
8. Od czwartku 3 marca rozpoczynamy w Kościele nowennę w intencji powołań kapłańskich. Trwać ona będzie do 11 marca. W dniu 12 marca obchodzić będziemy 400 (czterechsetną) rocznicę święceń kapłańskich św. Andrzeja Boboli. W tym tygodniu nowenna będzie odprawiana w ramach naszych modlitw o pokój na Ukrainie i na świecie.
9. W piątek, 4 marca, obchodzimy święto św. Kazimierza królewicza. Jest to święto patronalne oraz 40 rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Seniora Kazimierza Romaniuka. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji pierwszego Pasterza naszej diecezji warszawsko-praskiej.
10. Najbliższy piątek jest w kościele dniem zadośćuczynienia i pokuty za wykorzystywanie seksualne małoletnich.
11. Również w piątek o godz. 19.15 w kościele katecheza dla rodziców przed chrztem dziecka, rodziców chrzestnych i kandydatów na chrzestnych pochodzących z naszej parafii.
12. W tym tygodniu przypada:
• I czwartek miesiąca – po Mszy świętej o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość ponownej adoracji do godz. 21.00
• I piątek miesiąca – spowiedź od godz. 16.15 do 18.30
• I sobota miesiąca – po Mszy świętej o godz. 18.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP, które trwać będzie do godz. 20.15
• I niedziela miesiąca – po Mszy świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 17.15 – do rozpoczęcia nabożeństwa Gorzkich Żali
13. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie z katechezą dla młodzieży przed sakramentem bierzmowania.
14. W poniedziałek 7 marca Ksiądz Proboszcz obchodzi dzień swoich imienin i urodzin. W przyszłą niedzielę 6 marca na Mszach świętych będziemy mogli poprzez modlitwę, dobre słowo i kwiaty wyrazić wdzięczność i złożyć najserdeczniejsze życzenia naszemu Pasterzowi i Gospodarzowi.
15. Dziękujemy serdecznie panu Wiesławowi Dziekońskiemu za nieodpłatne prace stolarskie, dziękujemy firmie Dorian i Lopi za sprzęt elektryczny wykorzystywany przy budowie nowych pawilonów.
16. Dziękujemy za prace społeczne, które miały miejsce przez cały tydzień w związku z usuwaniem zniszczeń po ostatnich wichurach. Dziękujemy za zamiatanie, grabienie i usuwanie złamanych drzew. W sposób szczególny dziękujemy: Paniom Janinie Wieraszko, Marii Eberhart, Janinie Kusy, Mariannie Jasińskiej oraz Panom Markowi Polczyńskiemu, Bogdanowi Rogalskiemu, Januszowi Kaczmarkowi, Wiesławowi Nawrockiemu, Jackowi Nawrockiemu, Bogdanowi Wędłowskiemu i Piotrowi Kilonowi. Bóg zapłać.