VI niedziela wielkanocna

1. W dniu wczorajszym odbyły się w naszej parafii uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Dziękujemy tym, którzy wzięli udział w naszym wspólnym święcie, zarówno we Mszy świętej o godz. 12.00 jaki i 19.00 połączonej z pierwszą w tym roku procesją fatimską.
2. We wtorek, w dzień uroczystości św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski i metropolii warszawskiej, zapraszamy na Msze święte o godz. 18.00 i 19.00. Po Mszy świętej o godz. 19.00 i nabożeństwie majowym, na naszym terenie kościelnym odbędzie się Droga Światła. Jest ona w pewnym sensie kontynuacją Drogi Krzyżowej. Tu także wędruje się przez 14 stacji, rozważając ich treść, z tą różnicą, że tematyka Drogi Światła nawiązuje do spotkań Jezusa zmartwychwstałego z apostołami i uczniami a następnie wydarzeń, które miały miejsce od wniebowstąpienia do zesłania Ducha Świętego. Serdecznie na to nabożeństwo zapraszamy.
3. Również we wtorek na godz. 18.30 zapraszamy przedstawicieli rejonów budujących ołtarze na Boże Ciało, celem omówienia trasy procesji Bożego Ciała oraz zbudowania ołtarzy. Spotkanie odbędzie się przed kościołem.
4. W środę grupa parafian oraz uczestnicy Klubu Seniora wyjeżdżają na pielgrzymkę do Lublina, Kazimierza oraz Porzecza Mariańskiego. Życzymy im dobrej pogody, pozytywnych wrażeń i szczęśliwej drogi pod opieką św. Krzysztofa.
5. W czwartek o godz. 19.30 w salce pod zakrystią odbędzie się zebranie dla uczestników jesiennej pielgrzymki do Turcji szlakiem 7 kościołów Apokalipsy św. Jana Apostoła. Na spotkanie należy przynieść pozostałą kwotę odpłatności za wyjazd.
6. W piątek, 19 maja, po Mszy świętej o godz. 19.00 zapraszamy na nabożeństwo majowe połączone z nabożeństwem do św. Józefa , patrona małżeństw i rodzin. Intencje można składać przed Mszą świętą pod ołtarzem.
7. W sobotę grupa 90 dzieci na Mszach świętych o godz. 10.00 i 11.45 przystąpi do I Komunii świętej. Wcześniej, w piątek dzieci wraz z rodzicami , rodzeństwem i rodziną przystąpią do sakramentu pokuty. Grupa I o godz. 16.15, grupa II o godz. 17.15. kapłani w konfesjonałach będą już oczekiwać od godz. 16.00.
8. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przez cały dzień gościć będziemy Ks. Romana Kota proboszcza i budowniczego kościoła pw. Matki Bożej Pompejańskiej w Warszawie. Przed kościołem będziemy mogli wesprzeć tę szczytną inwestycję poprzez złożenie ofiar do puszek i kupienia różnego rodzaju dewocjonaliów.
9. 28 maja w Legionowie obchodzić będziemy 1 rocznicę oddania naszego miasta w opiekę bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Już od 27 maja, tj. sobota będą odbywać się wydarzenia z tym związane. 27 maja o godz. 16.30 w parku św. Jana Pawła II odbędzie się spektakl Teatru A pt.: „Skwer Wyszyńskiego”. 28 maja o godz. 13.00 w parafii św. Jana Kantego zostanie odprawiona uroczysta Msza święta rocznicowa a homilię wygłosi ks. prof. Józef Kloch z Katedry Komunikacji Medialnej, Marketingu i Reklamy UKSW. 3 czerwca o godz. 9.00 odbędzie się piesza pielgrzymka do Instytutu Prymasowskiego w Choszczówce. Początek w parku św. Jana Pawła II.