VI Niedziela Wielkanocna – 26.05.2019

 1.  Dzisiaj obchodzimy Dzień Matki. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkie nasze drogie Mamy. Żyjącym życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia, miłości, docenienia ich ciężkiej pracy, a zmarłym radości życia wiecznego, aby Bóg przyjął ich do chwały zbawionych.

 2.  W tym tygodniu w piątek o godz. 19.00 modlić się będziemy za naszych bliskich zmarłych polecanych w wypominkach.

 3.  W najbliższym tygodniu obchodzić będziemy:

  -  I-szą sobotę miesiąca - po Mszy św. o godz. 19.00 i nabożeństwie czerwcowym - nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP, adoracja do godz 21.00;

   - I-szą niedzielę miesiąca - po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, procesja eucharystyczna i możliwość adoracji do godz. 18.30.

 4.  W piątek i sobotę na górnym parkingu zbiórka makulatury z przeznaczeniem na misje.

 5.  Od 1 czerwca rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe - modlitwa litanią do Serca Jezusowego. W dni powszednie nabożeństwo będzie odprawiane o godz. 19.30, a w niedziele o 18.30.

 6.  W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania: w poniedziałek o godz. 17.00 dla rodziców dzieci wyjeżdżających w dniach 22 - 28 czerwca do Szklarskiej Poręby, a o godz. 18.00 dla rodziców dzieci wyjeżdżających w dniach 30 czerwca - 6 lipca również do Szklarskiej Poręby. Na spotkanie należy przynieść pozostałą sumę odpłatności za wyjazd. W środę odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci wyjeżdżających do Darłówka w sierpniu. Również należy przynieść pozostałą część odpłatności. Spotkania odbędą się w salce pod zakrystią. Są jeszcze dwa miejsca na wyjazd do Szklarskiej Poręby i Darłówka.

 7.  W sobotę o godz. 20.00 odbędzie się spotkanie dla osób udających się w październiku na pielgrzymkę do Portugalii. Na spotkanie należy przynieść drugą ratę w wysokości jak poprzednio. Jest jeszcze jedno wolne miejsce.

 8.  W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to również Dzień Dziękczynienia. Przed kościołem do koszyków będą zbierane ofiary na dalszą budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

 9.  Dnia 9 czerwca w Warszawie odbędzie się "Marsz dla życia i rodziny", który będzie sprzeciwem dla seks-edukacji w szkołach i demoralizacji najmłodszych. Start pod pomnikiem Kopernika o godz. 11.45, a finał pod Ratuszem na Placu Bankowym.

 10. Na piątek na godz. 20.00 do kościoła zapraszamy przedstawicieli poszczególnych rejonów ubierających ołtarze na Boże Ciało.

 11.  Prezydent Miasta Legionowo Informuje: Szanowni Państwo, Legionowo ma szansę wygrać bezpłatną budowę Podwórka Talentów w ramach akcji zorganizowanej przez Nivea. Jeśli nam się uda, powstanie plac zabaw przy al. 1 Dywizji Zmechanizowanej. Głosujemy codziennie do 20 czerwca 2019 roku na stronie www.podworko.nivea.pl. Wszelkie informacje są zamieszczone na plakacie w gablocie.

 12.  Dziękujemy paniom i panom za ciężkie, pełne poświęcenia prace na terenie kościelnym w piątek i sobotę.

 13.  Jak w każdą niedzielę po Mszach Świętych o 9.00, 11.00, 12.30 zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej na gofry, ciasto, kawę, herbatę i inne smakołyki. Tradycyjnie zapraszamy do darmowej degustacji chleba domowego wypieku, a także wiejskiego smalcu.

 14.  Zachęcamy do lektury diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.