VI Niedziela Wielkanocna – 21.05.2017r.

  1. W dniu wczorajszym grupa 75 dzieci na Mszy Świętej o godz. 10.00 przystąpiła do Komunii Świętej Rocznicowej. Z całego serca dzieciom życzymy trwałego  zaprzyjaźnienia się z Jezusem Eucharystycznym, a rodzicom by w tej przyjaźni pomogli.
  2. W tygodniu przed 13 maja na placu przed kościołem została zamontowana figura Matki Bożej Fatimskiej i trójki dzieci fatimskich. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych i rocznicowych za włączenie się w trud zakupu figur jako dar komunijny. Również w tamtym czasie zostały zamontowane dwa brakujące witraże w kaplicach różańcowych. Dziękujemy ofiarodawcom za trud finansowy ukierunkowany  na dzieło krzewienie Różańca i procesji fatimskich.
  3. W środę będziemy w kościele obchodzić wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, a od piątku w ramach nabożeństwa majowego rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  4. Również w środę w godz. 17.00 - 18.00 na tyłach Warsztatu Terapii Zajęciowej św. Rity nieodpłatnie będzie przyjmował logopeda szkolny.
  5. W piątek na Mszy Świętej o godz. 19.00 modlić się będziemy za naszych bliskich zmarłych polecanych w wypominkach.
  6. We wtorek o godz. 19.00 w parafii św. Jana Kantego odbędzie się koncert "Arcydzieło Muzyki Cerkiewnej" w wykonaniu Akademickiego Chóru Państwowej Rosyjskiej Akademii Muzyki z Moskwy.
  7. W sobotę na Mszach Świętych o godz. 10.00 i 12.00 grupa ponad 100 dzieci przystąpi do I-szej Komunii Świętej. Wcześniej dzieci Przeżyją moment I-szej Spowiedzi Świętej - w czwartek o godz. 16.30 grupa I, a w piątek o godz 16.30 grupa II.
  8. W przyszłą niedzielę w kościele przeżywać będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Tak się składa, że również 25 lat temu, tego dnia w tą samą uroczystość w Katedrze św. Floriana w Warszawie przyjąłem święcenia kapłańskie. Serdecznie wszystkich zapraszam na Mszę Świętą Jubileuszową o godz. 12.30 gdzie będę dziękował Panu Bogu za dar powołania, lata kapłaństwa i wszystkich ludzi, których spotkałem na swojej drodze życia kapłańskiego.
  9. Dziękuję za czwartkowe i piątkowe prace porządkowe. W tym tygodniu również zapraszamy do wspólnych prac w czwartek i piątek na godz. 8.00.