VI Niedziela Wielkanocna – 06.05.2018r.

 1. Dzisiaj z racji I-szej niedzieli miesiąca po Mszy Świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna. Po procesji możliwość adoracji do godz. 18.30. Również po procesji w szarych pawilonach zebranie dla Kół Żywego Różańca.

 2. We wtorek obchodzić będziemy Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 18.00 i 19.00.

 3. W środę na godz. 20.00 do kościoła zapraszamy przedstawicieli poszczególnych rejonów, które budują ołtarze na Boże Ciało. Uroczystość Bożego Ciała już niebawem. Prosimy o uczestnictwo w spotkaniu celem omówienia dekoracji ołtarzy.

 4. W czwartek i piątek od godz. 16.00 spowiedź święta dla dzieci komunijnych i ich rodzin. W czwartek gr. I z godz. 10.00, a w piątek - gr. II z godz. 12.00.

 5. W sobotę 12 maja na Mszach Świętych o godz. 10.00 i 12.00 grupa ponad 180 dzieci przystąpi do uroczystej Mszy Świętej pierwszokomunijnej.

 6. W sobotę o godz. 20.00 w salce pod zakrystią spotkanie dla osób udających się 9 czerwca na pielgrzymkę do Rzymu. Obecność obowiązkowa.

 7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Jest to również 13 maja - Dzień Fatimski, nasz doroczny odpust parafialny. Zapraszamy na Uroczystą Mszę Świętą o godz. 12.30, którą odprawi i kazanie wygłosi ks. Maciej Miętek, pochodzący z naszej Parafii, a dzisiaj notariusz naszej Kurii Diecezjalnej. Po Mszy Świętej odbędzie się procesja różańcowa do 5 ołtarzy. Serdecznie zapraszamy.

 8. W niedzielę z racji białego tygodnia dzieci komunijnych zostanie odprawiona dodatkowa Msza Święta o godz. 17.00.

 9. Zapraszamy na koncert "Duchowość Rzeczypospolitej w Muzyce Cerkiewnej" w wykonaniu chóru z Kijowa. Odbędzie się on w Parafii św. Jana Kantego w Legionowie dnia 15 maja o godz. 19.00.

 10. Bardzo serdecznie dziękujemy tym osobom, które w minionym tygodniu pracowały przy porządkach na terenie kościelnym. Niektóre osoby w dni wolne od pracy wykorzystały na prace na terenie kościelnym. Za trud, poświęcenie i ciężką pracę bardzo serdecznie dziękujemy.

 11. Osoby, które spacerują po naszym terenie kościelnym, a zwłaszcza te, które są ze swymi czworonogami (psami) prosimy o szanowanie zieleni i krzewów. W tym tygodniu należało wymienić dwa dorodne i kosztowne krzewy, ponieważ uschły naznaczone przez pieski.

 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 13. Zapraszamy po Mszach Świętych o 9.00, 11.00, 12.30 do naszej kawiarenki parafialnej na gofry, ciasto, kawę, herbatę i inne smakołyki. Tradycyjnie zapraszamy do darmowej degustacji chleba domowego wypieku, a także wiejskiego smalcu.